reakcija trenera barce

Xavi je pronašao objašnjenje za težak poraz: Kad propustite priliku ubiti Real...

06.04.2023 u 09:45

Barcelona je na svom terenu teško poražena rezultatom 0:4 od vječnog rivala Real Madrida na Camp Nou u uzvratnoj utakmici polufinala Kupa kralja

Junak utakmice bio je trostruki strijelac Karim Benzema (50, 59-11m, 81), a među strijelce se upisao i Vinicius Junior (45+2). Barcin trener Xavi Hernández je nakon utakmice sjeo pred novinare.

'Kad su nogometne utakmice tako izjednačene, morate iskoristiti prilike. Mi to nismo napravili u prvom poluvremenu, a oni jesu u drugom. Bili su bolji, nema isprike. To je poraz koji je teško podnijeti. Kao što sam rekao prije utakmice, Real je bio favorit. Oni su pobjednici Lige prvaka, sjajna momčad', rekao je Xavi i dodao:

'Ovo je nogomet. Bili smo OK, ali smo se raspali nakon 0:2 u drugom poluvremenu. Moramo se usredotočiti na ligu. Kad ti ne ubiješ Real, oni ubiju tebe. Moramo učiti na svojim greškama.'

Nešto o navijačima na Camp Nou?

'Bili su nevjerojatni. Čak i kad je rezultat bio protiv nas. Ali to nije bilo dovoljno. Imali smo loše drugo poluvrijeme, ali moramo se podići. Prošle godine smo ih pobijedili 0:4 i nismo osvojili ništa na kraju sezone. Ove godine izgubiš 0:4 i možeš osvojiti ligu. Sada je vrijeme za odmor za utakmicu protiv Girone.'

• +24
Barcelona - Real (uzvratna utakmica polufinala Kupa kralja) Izvor: EPA / Autor: Enric Fontcuberta