Svjetsko prvenstvo

Velik uspjeh hrvatskog stolnog tenisa; djevojke su ovo čekale 14 godina, a prošli i dečki

21.02.2024 u 08:17

Hrvatske stolnotenisačice igrat će u osmini finala ekipnog Svjetskog prvenstva koje se održava u južnokorejskom Busanu, a nakon 3-1 pobjede protiv reprezentacije Malezije. Također, na uvjerljivi način hrvatski stolnotenisači su se probili u osminu finala momčadskog Svjetskog prvenstva u južnokorejskom Busanu, s 3-0 su svladali Brazil

Hrvatske igračice su u svojoj skupini zauzele treće mjesto te su dodatno razigravale za osminu finala, a svladale su reprezentaciju Malezije koja je u prvom krugu natjecanja pobijedila Italiju i Kubu te izgubila od Južne Koreje i Portorika.

Vrlo važan prvi bod, nakon dramatičnog ogleda, osigurala je Hana Arapović koja je s 3-2 (6-11, 11-5, 8-11, 11-9, 11-8) pobijedila Karen Lyne. Prednost je povećana nakon uspješnog nastupa Lee Rakovac koja je pobijedila Sian Alice Chang Li s 3-0 (13-11, 11-8, 12-10).

Jedini bod Maleziji donijela je Ying Ho nakon 3-0 (13-11, 11-6, 11-6) pobjede protiv Mateje Jeger Majstorović, a sve je zaključeno novom pobjedom Hane Arapović koja je bila bolja od Sian Alice Chang Li s 3-1 (12-10, 9-11, 11-4, 11-3).

Nakon dugih 14 godina hrvatske stolnotenisačice time su izborile osminu finala Svjetskog prvenstva, a tamo će im suparnice biti Japanke. Susret se igra tijekom srijede od 9 sati, a ekipe koje izbore četvrtfinale ujedno će osigurati nastup na Olimpijskim igrama.

Hrvatski stolnotenisači preko Brazila do osmine finala

S obzirom na osvojeno drugo mjesto u skupini hrvatski igrači su morali razigravati za prolazak među 16 najboljih, a u tom ogledu nisu imali problema protiv Brazila koji je u svojoj skupini zauzeo treće mjesto nakon poraza od Slovenije i Singapura te pobjeda protiv Malezije i Kanade.

Prvi bod Hrvatskoj je donio Andrej Gaćina koji je s 3-0 (11-9, 11-5, 11-8) pobijedio Vitora Ishiyja. Potom je Tomislav Pucar bio bolji od Guilhermea Teodora s 3-2 (11-7, 3-11, 11-8, 8-11, 11-8), dok je za kraj Filip Zeljko nadjačao Carlosa Ishida s 3-0 (11-6, 11-7, 11-8).

Hrvatski stolnotenisači time su upisali četiri pobjede u pet nastupa na Svjetskom prvenstvu. Svladali su osim Brazila ranije u skupini Belgiju, Mađarsku i Kubu, a jedino su poraženi od Kine.

Slijedi im dvoboj protiv Portugalaca koji se igra ove srijede od 14 sati.