konferencijska liga

Uvjerljivi porazi Zrinjskog i Bešiktaša, pobjede Fiorentine i Eintrachta

09.11.2023 u 22:00

U susretu 4. kola F skupine Konferencijske lige Fiorentina je na gostovanju pobijedila Čukarički 1:0 zadržavši vodeću poziciju na ljestvici

Gol odluke zabio je M'Bala Nzola iz jedanaesterca u 8. minuti. Hrvatski reprezentativac Josip Brekalo igrao je za 'viole' od 55. minute.

U drugom susretu Ferencvaroš i Genk su odigrali 1:1. Aleksandar Pešić je u 47. minuto doveo domaćine u vodstvo, a izjednačio je Daniel Munoz u 62. minuti.

Fiorentina vodi na ljestvici s osam bodova, Ferencvaroš i Genk imaju po šest bodova, dok je Čukarički na nuli.

U susretu iz E skupine Legija je u Varšavi pobijedila Zrinjski 2:0 načinivši veliki korak prema plasmanu u drugi krug.

Poljski sastav je poveo u 14. minuti golom Rafala Augustyniaka, a na 2:0 je povisio Josue iz kaznenog udarca u 30. minuti.

Najbolju priliku u prvom poluvremenu gosti, koje vodi Krunoslav Rendulić, su imali u 45. minuti, ali Dario Čanađija nije najbolje reagirao.

U drugom susretu iz ove skupine večeras se sastaju Aston Villa - AZ Alkmaar

Na ljestvici vodi Legija s devet bodova, Aston Villa ima šest bodova, a Zrinjski i AZ po tri boda.

U susretu iz skupine D Bodo/Glimt je na gostovanju pobijedio Bešiktaš 2:1 što je već treći poraz turskog sastava.

Faris Moumbanga je zabio oba gola za goste (38, 49), dok je za Bešiktaš bio strijelac Tayfur Bingol (64). U sudačkoj nadoknadi domaćin je ostao bez isključenog Necipa Uysala. Za Bešiktaš je od 53. minute igrao Ante Rebić.

U drugom susretu večeras se sastaju Club Brugge i Lugano.

U skupini G PAOK i Aberdeen su igrali 2:2.

Škoti su poveli već u 14. minuti golom Duka, izjednačio je Taison u 23. minuti, a Grke je u vodstvo doveo Mbwana Samatta u 69. minuti. Samo dvije minute kasnije izjednačio je Jamie McGrath.

Dominik Kotarski je branio za PAOK.

U drugom susretu Eintracht je na gostovanju pobijedio HJK 1:0 golom Faresa Chaibija (31).

Hrvoje Smolčić je odigrao cijeli susret za pobjednički sastav, dok Kristijan Jakić nije ulazio u igru.

PAOK vodi na ljestvici s 10 bodova, Eintracht ima devet, berdeen dva, a HJK jedan bod.