favoritima bodovi

Tri reprezentacije debitirale na EP-u, a Slovenci zamalo doživjeli šok

11.01.2024 u 19:51

Drugog dana Europskog prvenstva u rukometu u Njemačkoj igrane su utakmice u skupinama D, E i F

U ranijem terminu imali smo prilike na djelu vidjeti sva tri debitanta, a najbliže iznenađenju su bili Farski Otoci koji su dugo prijetili Sloveniji u skupini D. Na poluvremenu 13:13 pa su autsajderi imali u nastavku i prednost 17:15. No naši susjedi su se probudili, zadrhtala je i ruka suparniku pa su Slovenci stigli do bodova pobjedom 32:29.

Najefikasniji u slovenskim redovima Aleks Vlah s osam i Miha Zarabec sa sedam, a kod Otočana Elias Ellefsen a Skipagotu s devet i Hakun West av Teigum s osam.

Slovenija - Farski Otoci, EP u rukometu 2024. Izvor: Profimedia / Autor: Vincenzo Orlando/IPA Sport / ipa / PA Images / Profimedia

Nizozemska u skupini E očekivano nije imala problema s Gruzijom, bila je i dvoznamenkasta razlika, ali su u završnici Gruzijci uljepšali svoj poraz (34:29). Prvi strijelci pobjedničkog sastava sa po šest Rutger ten Velde i Dani Baijens, a kod poraženih Giorgi Tskhovrebadze s devet.

U skupini F Ni Portugal protiv Grčke nije dozvolio iznenađenje 31:24 uz šest golova Francisca Coste.