LIGA PRVAKA

Thomas Tuchel ušao u odabrano društvo trenera, a na kraju će biti 'nagrađen' otkazom

18.04.2024 u 09:26

Thomas Tuchel ušao je u odabrano društvo nakon što je Bayern prošao u polufinale Lige prvaka

Nogometaši njemačkog velikana Bayerna izborili su plasman u polufinale Lige prvaka nakon što su u uzvratnom susretu četvrtfinala u Munchenu pobijedili Arsenal sa 1-0 nakon što je londonski susret završio 2-2. Pogodak odluke zabio je Joshua Kimmich u 63. minuti.

Za Tuchela to je treći klub koji je doveo do polufinala najbogatijeg i najjačeg klupskog natjecanja. To je još uspjelo samo Carlu Ancelottiju, Joseu Mourinhu i Pepu Guardioli.

• +21
1/4 finale Lige prvaka, Bayern - Arsenal Izvor: EPA / Autor: ANNA SZILAGYI

Podsjećamo, Tuchel (50) je bio viceprvak s PSG-om 2020., a godinu dana kasnije osvojio je trofej s Chelseajem.

No ono što je zanimljivo Tuchel na kraju sezone odlazi iz Bayerna nakon što je ranije dogovoren raskid suradnje zbog loših rezultata u prvenstvu koje je pet kola prije kraja već osvojio Bayer Leverkusen.

Bayern - Arsenal, Liga prvaka, 17.4.2024. Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Arenasport/Youtube