EUROPSKE LIGE

Talijanski derbi bez pobjednika, PSG zabio šest komada, Barca uvjerljiva u Madridu

17.03.2024 u 23:43

Šetnja europskim stadionima

U derbiju 29. kola talijanskog nogometnog prvenstva Inter i Napoli su na San Siru odigrali 1-1.

Inter je poveo u 43. minuti golom Mattea Darmiana, a izjednačio je Juan Jesus u 81. minuti.

Domaćin je ovim rezultatom prekinuo niz od deset ligaških pobjeda, dok je Napoli produžio niz bez poraza na šest kola, ali uz samo dvije pobjede i četiri remija s identičnih 1-1.

Inter sada ima 14 bodova više od Milana koji je kao gost sa 3-1 porazio Veronu.

Milan je poveo u 44. minuti golom Thea Hernandeza, a u 50. minuti Christian Pulišić je udvostručio prednost "Rossonera". Tijanni Noslin je u 64. minuti vratio nadu Veroni, no sve dvojbe je otklonio Samuel Chukwueze pogodivši u 79. minuti za 3-1.

Roma je golom Lorenza Pellegrinija u 50. minuti pobijedila Sassuolo, dok su Juventus i Genoa odigrali 0-0.

Inter vodi sa 76 bodova, Milan ima 62, Juventus 59, a Bologna 54 boda... Napoli je sedmi sa 45 bodova.

Nogometaši PSG-a slavili su utakmici 26. kola Francuske lige u gostima kod Montpelliera s 6-2 i sada vode s velikih 12 bodova prednosti.

Zvijezda Kilian Mbappe postigao je tri gola za Parižane (22, 50, 63), a po jedan Vitinha (14), Lee (53) i Nuno Mendes (89). Za domaćine su zabili Arnaud Nordin (30) i Teji Savanier (45pen).

PSG ima 59 bodova, Brest je drugi s 47, a Montpellier 14. s 26 bodova.

U derbiju 29. kola Primere Barcelona je u gostima svladala Atletico Madrid s 3-0, te nakon dugo vremena došla na drugu poziciju, s osam bodova manje od Reala.

Sada neporažena već u deset mečeva zaredom u svim natjecanjima, Barca je konačno je prestigla svog katalonskog susjeda Gironu, a EL Clasico se igra u travnju.Atletico je sada peti s bodom manje od Athletica iz Bilbaa.

Portugalski napadač Joao Félix, na posudbi upravo iz Colchonerosa, otvorio je golom u 38. minuti, prije nego što je Robert Lewandowski, dodavač kod prvog gola, udvostručio vodstvo u 47.minuti.Poljski napadač je još jednom bio dodavač za mladog Fermina Lopeza (65) za konačnih 3-0.