DOBAR OTPOR DELIĆA

Srbija u vodstvu, Đoković oduševio čudesnim potezom

06.03.2015 u 13:02

Novak Đoković je bez većih problema s konačnih 6:3, 6:2, 6:4 nakon sat i 30 minuta igre svladao hrvatskog tenisača Matu Delića i donio Srbiji prvi bod u susjedskom Davis cup ogledu

Mate Delić, 158. igrača na ATP ljestvici, odigrao je dobar meč, ali priliku nije imao. Dapače, tijekom 90 minuta dugog meča prvi tenisač svijeta nije mu dozvolio niti jednu break priliku (niti deuce) na svom servisu i dilema oko konačnog pobjednika nije moglo biti.

Delić, 21-godišnji Kaštelanin, izgubio je prve servis gemove u prva dva seta, dok je u trećem poveo sa 2:1 prije nego što je krcata dvorana u Kraljevu u petom gemu proslavilo ključan Đokovićev break. Malo zatim Srbija je i službeno povela s 1:0 u ogledu s Hrvatskom.

Program se nastavlja ogledom Borne Ćorića i Viktora Troickog. Troicki je trenutačno 41. igrač svijeta, a naš Borna Ćorić 61. na ATP ljestvici.

U subotu od 14 sati na programu je susret parova za koji su prijavljeni Nenad Zimonjić i Viktor Troicki za Srbiju, a Franko Škugor i Marin Draganja za Hrvatsku. U nedjelju, posljednjeg dana meča od 13 sati sastaju se Đoković i Ćorić, a potom Troicki i Delić.

Đoković - Delić 6:3, 6:2, 6:4

3. set  6:4

Novak Đoković je nakon sat i pol vremena očekivanim rezultatom donio prvi bod Srbiji

Đoković nastavlja juriti prema prvom bodu domaćina... 3:0
Đoković je iskoristio prvu break priliku u meču i došao do osjetljivije prednosti