ČESTITKE NIZOZEMCIMA

Sinkovići priznali da nisu navikli na srebra te su poslali snažnu poruku za OI

10.09.2023 u 15:08

Braća Martin i Valent Sinković, koji su u nedjelju na Svjetskom prvenstvu u Beogradu osvojili srebrnu medalju, priznali su da nisu naviknuli na druga mjesta, ali da će sada raditi još bolje kako bi bili spremni promijeniti taj rezultat na OI u Parizu sljedeće godine

Za Sinkoviće je to ukupno deveta medalja u karijeri sa svjetskih prvenstava, od čega je šest zlatnih, dvije su srebrne i jedna brončana. U cilj su ušli s vremenom 6:12.44 zaostavši za posadom Nizozemske više od tri sekunde. Nizozemci Melvin Twellaar i Stefan Broening kontrolirali su utrku od samog početka i osvojili zlatnu medalju s vremenom 06:09.19 dok su brončanu medalju osvojili Irci, Daire Lynch i Philip Doyle s vremenom 6:13.41.

'Bilo je izrazito teško, ali dali smo sve od sebe i zadovoljni smo kako je prošlo. Nismo naviknuli na druga mjesta, ali Nizozemci su stvarno ovaj put bili bolji. Čestitamo im i skidamo kapu! Oni su putokaz kako se radi i radit ćemo još bolje da ih probamo pobijediti', rekao je Martin Sinković

'Drugo mjesto na svijetu! Odveslali smo svoj maksimum i moram reći da smo zadovoljni. Nizozemci su bili bolji danas, pokazali su klasu tijekom cijelog prvenstva i čestitamo im. Idemo se prvo odmoriti, a onda još jače raditi i pokušati to okrenuti za Olimpijske igre', nadovezao se Valent Sinković.

Martin i Valent su plasmanom u finale Svjetskog prvenstva osigurali nastup na Olimpijskim igrama u Parizu iduće godine.