SERIE A

Rafael Leao briljantnim golom osigurao Milanu pobjedu kod Rome

01.09.2023 u 23:38

Nogometaši Milana nastavili su savršeni niz na startu nove sezone talijanske Serie A, u 3. kolu, u gostima, pobijedili su Romu 2:1.

Milan je na Olimpicu poveo već u devetoj minuti kada je francuski napadač Giroud bio miran i precizan kod izvođenja jedanaesterca. Po Romu je koban bio i početak drugog poluvremena jer je Milan u 48. minuti povećao na 2:0.

Sjajan je pogodak postigao Rafael Leao koji je sa suparnikom na leđima, gotovo pa ležeći, potegnuo iz poluvoleja loptu i pogodio za 2:0.

Rimljani su nadu dobili u 61. minuti kada je igrač Milana Tomori dobio drugi žuti karton i potom su krenuli domaći napadi. Ušao je u igru i Romelu Lukaku, ovoljetno pojačanje Rome, koji je debitirao za svoj novi sastav.

No, do kraja je Roma uspjela tek smanjiti rezultat, u 92. minuti je mrežu Milana pogodio Spinazzola. Milan tako ima maksimalnih devet bodova nakon tri kola, dok je Roma bez pobjede i ovo joj je bio drugi poraz.