ŠPANJOLSKO PRVENSTVO

Preokret Athletica protiv Espanyola; svi golovi pali u prvih 16 minuta

07.02.2022 u 23:15

U posljednjem susretu 23. kola španjolskog nogometnog prvenstva Athletic Bilbao je pobijedio Espanyol sa 2:1 ostvarivši treću pobjedu u posljednja četiri kola

Bila je to neobična utakmica u kojoj su sva tri gola pala u prvih 16 minuta, a nakon toga su mreže mirovale.

Espanyol je sjajno ušao u susret i već u trećoj minuti je poveo golom Tonnyja Vilhene. Samo dvije minute kasnije izjednačio je Oihan Sancet, da bi Inigo Martínez u 16. minuti okrenuo rezultat. U nastavku susreta Espanyol je imao inicijativu i nešto veći posjed lopte, no nije uspio ozbiljnije ugroziti suparnička vrata.

Najbliže izjednačenju gosti su bili u 88. minuti kada je Sergi Darder pucao s ruba kaznenog prostora, no nije uspio svladati Unaia Simona.

Athletic je ovom pobjedom produžio niz bez poraza na četiri kola i napredovao je na osmo mjesto sa 34 boda, dok je Espanyol ostao na 13. poziciji sa 27 bodova.

Na ljestvici vodi Real Madrid sa 53 bodova, Sevilla na drugom mjestu ima 47, Real Betis je treći sa 40 bodova, a na četvrto mjesto se probila Barcelona sa 38 bodova.