wta linz

Petra Martić plasirala se u polufinale WTA turnira u Linzu gdje će imati priliku osvetiti Donnu Vekić

10.02.2023 u 23:29

Hrvatska tenisačica Petra Martić plasirala se u polufinale WTA turnira u Linzu, nakon što je u četvrtfinalu svladala Dankinju Claru Tauson 6-4, 7-5 nakon sat i 39 minuta igre

Petra Martić je iskoristila brojne pogreške suparnice za osvajanje prvog seta 6-4 i vodstvo od 4-0 u drugom setu.

Kad se činilo kako je dovršetak meča pitanje trenutka, Clara Tauson je odjednom počela pogađati kutove igrališta te s pet uzastopnih osvojenih gemova stigla nadomak izjednačenja.

No, 10 godina iskusnija Martić uspjela je zaustaviti nalet Dankinje i okončati meč u svoju korist s tri uzastopna osvojena gema.

Martić će u polufinalu u subotu igrati protiv prve nositeljice Grkinje Marije Sakkari koja je ranije u četvrtfinalu svladala drugu hrvatsku predstavnicu Donnu Vekić 6-3, 7-6 (8).