UŠLA U OSMINU FINALA

Petra Martić nastavila u pobjedničkom ritmu na zemlji Madrida

30.04.2023 u 19:31

Petra Martić (WTA - 33.) će igrati u osmini finala WTA 1000 turnira u Madridu, a to je izborila nedjeljnom pobjedom nad ruskom tenisačicom Anom Kalinskajom koju je svladala sa 6:3, 4:6, 6:3.

Netipično za mečeve kada su u pitanju tenisačice, a pogotovo kad se radi o dvobojima na zemljanoj podlozi, po jedan 'break' u svakom setu pokazao se odlučujućim.

Tako je Martić u prvom setu oduzela servis suparnici u osmom gemu, a u sljedećem iskoristila prvu set-loptu te nakon pola sata osvojila prvu dionicu meča.

U drugom setu je Kalinskaja došla do 'breaka' u desetom gemu, kad je prvi put došla u priliku za oduzimanje servisa. Došla je do 15:40 i iskoristila drugu set-loptu te odvela meč u treći set.

Martić je u trećem gemu po drugi put u meču slomila servis 24-godišnje Ruskinje. Kalinskaja je zaprijetila u osmom gemu, kad je 32-godišnja hrvatska tenisačica spasila četiri 'break-lopte'. U sljedećem gemu Martić je još jednim 'breakom' završila dvoboj i došla do osmine finala u kojoj će joj suparnica biti pobjednica meča između Čehinje Barbore Krejčikove i Kineskinje Wang Xiyu.