NBA liga

Nikola Jokić doslovno se igrao košarke; pogledajte što je sve napravio Washingtonu

22.01.2024 u 09:38

Sinoć je u NBA odigrano šest utakmica, a Los Angeles Clippersi su na gostovanju sa 125-114 pobijedili Brooklyn Netse zahvaljujući seriji od 22:0 na kraju susreta. No, junak večeri svakako je bio Nikola Jokić, centar Denvera

Netsi su vodili sa 114-103 nakon koša Mikala Bridgesa pet i pol minuta prije kraja, ali su nakon minute odmora Clippersi započeli svoj niz. Paul George je započeo s tricom, a Los Angeles je preuzeo vodstvo 115-114 nakon koša Kawhija Leonarda dvije minute i 50 sekunde prije kraja. Nakon što je izveo dva slobodna bacanja, Leonard je pogodio tricu 64 sekunde do kraja i još jednu tricu 29,9 sekundi do kraja za 24. pobjedu Clippersa u zadnjih 31 utakmici.

Leonard je utakmicu završio sa 21 pogotkom, James Harden je bio najučinkovitiji s 24 koša i 10 asistencija, a Russell Westbrook je dodao 23 koša za Clipperse kojima je ovo osma pobjeda u 10 utakmica, te zauzima četvrto mjesto na Zapadu. Hrvatski košarkaš Ivica Zubac ne igra zbog ozljede.

Bridges je bio najbolji u redovima Netsa s 26 poena.

Akrtualni NBA prvaci Denver Nuggets su sa 113-104 svladali domaće Washington Wizardse, a do pobjede ih je predvodio Nikola Jokić s 42 koša i 12 skokova te osam asistencija. A što je sve radio Jokić na terenu i kakve je stavri izvodio, pogledajte u prilogu. Doslovno se 'igrao košarke' kao da je s prijateljima na igralištu!

Jamal Murray i Michael Porter Jr. dodali su svaki po 19 poena za Nuggetse (30-14), koji su se vratili na jednu pobjedu od vodećeg mjesta Zapadne konferencije koje zauzima Minnesota.

Zahvaljujući sjajnom Kevinu Durantu, koji je zabio 40 koševa u 40 minuta, Phoenix Suns su pobijedili Indiana Pacerse 117-110.

Devin Booker i Bradley Beal zabili su 26, odnosno 25 koševa za Sunse koji su sada izjednačeni s Dallasom na šestom mjestu Zapada.

Buddy Hield je bio najbolji strijelac Indiane s 18 ubačaja do čega je pet trica.

Orlando Magic su kod kuće sa 105-87 bili bolji od Miami Heata, a predvodio ih je Paolo Banchero sakupio s 20 koševa i 10 skokova.

Miamijev Bam Adebayo završio je utakmicu s 22 poena, 11 skokova i sedam asistencija, a Jimmy Butler dodao je 15 poena. S učinkom od 23 pobjede uz 20 poraza, Magic se vratio na jednu utakmicu iza Heata u borbi za sedmo mjesto na Istoku.

Boston, vodeći na Istoku, slavio je 116-107 u Houstonu, zahvaljujući Kristapsu Porzingisu koji je utakmicu završio s 32 poena i 21 poenu i 12 skokova Derricka Whitea.

Pobjeda dolazi dvije večeri nakon što je Denver pobijedio Boston 102-100, zadavši Celticsima njihov prvi domaći poraz ove sezone.

Jayson Tatum dodao je 18 poena, a Jaylen Brown triple-double za Boston s 13 poena, 11 skokova i 10 asistencija.

Rocketsi su bili bez startera Freda VanVleeta (leđa) i Jabarija Smitha Jr. (gležanj), a njihov najbolji pojedinac bio je Alperen Sengun s triple-double učinkom od 24 poena, 12 skokova i 10 asistencija. Dillon Brooks je ubacio 25 poena.

Los Angeles Lakers su kod kuće sa 134-110 pobijedili Portland Trail Blazerse, a D'Angelo Russell je zabio 34 koša uz osam asistencija, dok je LeBron James dodao 28 koševa.

Malcolm Brogdon zabio je 23 koša i upisao devet asistencija, a Anfernee Simons dodao je 19 koševa za Blazerse čiji je niz od dvije pobjede prekinut. Jerami Grant ubacio je 17 koševa, a Duop Reath 16 za Trail Blazerse, koji nisu uspjeli ispratiti svoj najdulji pobjednički niz sezone.