Barcelona je furiozno krenula u utakmicu i preko Lopeza (15') i Cancela (17') su poveli, ali Napoli je brzo odgovorio u 30. minuti golom Rahmanija za 2:1. U nastavku Lewandowski je u 83. minuti riješio pitanje prolaska i zabio za konačnih 3:1

BARCELONA: Ter Stegen - Kounde, Araujo, Cubarsi, Cancelo - Gündoğan, Christensen, Lopez - Yamal, Lewandowski, Raphinha

NAPOLI: Meret - Di Lorenzo, Rrahmani, Jesus, Mario Rui - Anguissa, Lobotka, Traore - Politano, Osimhen, Kvaratskhelia

Arsenal - Porto 1:0 (1:1) Trossard (41')

ARSENAL: Raya - White, Saliba, Gabriel, Kiwior - Odegaard, Jorginho, Rice - Saka, Havertz, Trossard

PORTO: Costa - Mario, Pepe, Otavio, Wendell - Varela, Gonzalez - Conceicao, Pepe, Galeno - Evanilson

• +10
1/8 finala Lige prvaka, Barcelona - Inter (12.3.2024.) Izvor: EPA / Autor: Alberto Estevez
  • +12
1/8 finala Lige prvaka, Arsenal - Porto (12.3.2024.) Izvor: EPA / Autor: NEIL HALL
  • 90’

Kraj utakmice

• 90’

Igrat će se još minimalno 4 minute sudačke nadoknade

• 83’

GOOOOOL!! Novi gol za Barcelonu! Sergi Roberto je sjajno proigrao Lewandowskog koji je pospremio loptu u mrežu za 3:1

• 80’

Sjevaju prilike na obje strane! Lindstrom se sada diže, ali nije bio precizan

• 74’

Nastavlja se pritisak Barcelone! Lewandowski je ispratio ubačaj u šesnaesterac i pucao je malo pored gola

• 68’

Sergi Roberto je bio najviši u skoku nakon kornera, ali golman Napolija je opet siguran

• 67’

Uff, ovo je mogao biti prekrasan gol! Raphinha je pucao iz slobodnog udarca iz slobodnog udarca i Alex Meret je još jednom odlično reagirao