KRAJAČIĆ UZELA ZLATO

Najveći uspjeh u povijesti hrvatskog bowlinga

24.04.2015 u 09:00

18. Mediteranski kup u bowlingu održava se od 20. do 26. travnja u grčkom gradu Chania koji se nalazi na Kreti. Hrvatsku, u konkurenciji 12 mediteranskih država, predstavljaju Ivana Krajačić (BK Zagreb) i Slavica Barić (BK 300) te Miše Mrkonjić (BK Trešnjevka) i Vedran Vedriš (BK Nomad)

Prvi dan natjecanja u pojedinačnoj konkurenciji Ivana Krajačić ostvarila je najveći uspjeh hrvatskog bowlinga osvajanjem zlatne medalje uz prosjek od 209.2 po igri. Srebro i broncu su osvojile Turkinje Adile Sevgi Michajlow (201,5) i Gulhan Aksular (192,8).

Do sada jedina medalja datira iz 2013. kada je Miše Mrkonjić osvojio broncu na Mastersu Mediteranskog kupa u Ljubljani. 27-godišnja Ivana je dvostruka pojedinačna prvakinja Hrvatske, a bowlingom se bavi od 2010. godine.

Naša druga predstavnica na ovom natjecanju Slavica Barić natjecanje je završila na 15. mjestu rezultatom od 1019 srušenih čunjeva. U muškoj konkurenciji također su ostvareni zapaženi rezultati, Miše Mrkonjić je završio na 7. mjestu s prosjekom od 197,8, s Vedran Vedriš na 9. mjestu s prosjekom od 194,7.

Pojedinačnim prvakom Mediterana postao je Španjolac Francisco Rodriguez (236,2) ispred Slovenca Anžea Grabrijana (216,2) i Talijana Federica Rossija (208,7). Mediteranski kup se nastavlja muškim, ženskim i mješovitim parovima, ekipnim natjecanjem te mastersom 8 najboljih u svakoj konkurenciji.