DVA HRVATSKA FINALA

Najava za Igre u Riju: Tanja Rastović u Parizu do zlata!

23.12.2013 u 12:47

Veliki iskorak u svojoj karijeri napravila je Splićanka Tanja Rastović koja je na svjetskom taekwondo kupu u Parizu održanom u olimpijskim kategorijama osvojila uvjerljivo prvo mjesto upisavši čak šest pobjeda

Tanja Rastović, članica splitskog Marjana u kojem trenira zajedno sa blizankama Anom i Lucijom Zaninović, prije je dva mjeseca napunila 18 godina, a u Parizu je nanizala šest respektabilnih protivnica među kojima su dvije osvajačice seniorskih svjetskih medalja iz Koreje i Meksika, europska seniorska i mlađe seniorska prvakinja...

Na svom pobjedničkom putu pale su reprezentativke Njemačke, Francuske, Australije, Turske, Švedske, redom djevojke koje su nastupale na olimpijskim igrama u Londonu.

Tanja Rastović je i dvostruka uzastopna prvakinja Hrvatske u kategoriji do 57 kilograma u kojoj je ove godine u finalu pobijedila brončanu olimpijku iz Pekinga Martinu Zubčić, a svojim prvi mjestom u Parizu priskrbila je i taekwondo klubu Marjan izvrsno peto mjesto na Pariz Openu u ukupnom poretku u konkurenciji od 93 kluba iz cijelog svijeta.

Od ukupno 16 hrvatskih natjecatelja jedinu medalju pored Tanje uzela je Marina Sumić iz Zagreba koje je završila na drugom mjestu, a što je Hrvatsku u ukupnom poretku država gurnulo na četvrtu poziciju.