NEMA MILOSTI

Moćna Hrvatska pobijedila s brutalnih 20:1!

27.03.2013 u 19:09

Hrvatska vaterpolska reprezentacija upisala je uvjerljivu pobjedu protiv Turske u petom kolu Svjetske lige

Aktualni olimpijski prvaci poigrali su se pred oduševljenim navijačima u Zadru s inferiornim protivnikom koji se mučio i tek u nekoliko navrata uspio uputiti kvalitetan šut prema hrvatskom golu. Turci su u cijeloj utakmici tek dvaput uspjeli doći do igrača više, ali oba su uprskali, kao i jedan peterac. Hrvatski golmani Bijač i Selem nisu imali mnogo posla, a jedini pogodak za goste zabio je turski Hrvat Josip Šutalo.

Barakude su već na poluvremenu vodile rezultatom 15:0. U drugom poluvremenu došlo je do opuštanja u napadu, pa su naši u trećoj četvrtini zabili samo jedan gol. U posljedjoj četvrtini primili su naši gol, ali i malo pojačali u napadu za konačnih 20:1.

Najbolji strijelac Hrvatske bio je Petar Muslim sa sedam postignutih golova.

Podsjetimo, Hrvatske ne može izboriti plasman na završnicu Svjetske lige nakon dva poraza od Crne Gore, jer samo prvoplasirana momčad iz skupine A ide dalje. U posljednjem kolu u subotu čeka naše vaterpoliste dvoboj protiv Grčke u Rijeci.