DOIGRAVANJE

'Medvjedi' u produžetku srušili KAC

25.01.2013 u 22:24

Hokejaši Medveščaka velikim su preokretom u završnici utakmice došli do pobjede protiv KAC-a. Slavili su 'medvjedi' u 2. kolu drugog kruga EBEL lige u zagrebačkoj Areni s 5:4 nakon produžetka

Jedini je hrvatski predstavnik u ligi prvi put slavio u drugom krugu i vratio se na drugo mjesto gornjeg doma. Medveščak je u petak poveo već u petoj minuti pogotkom Andyja Serticha, ali gosti iz Klagenfurta su do kraja trećine preokrenuli i poveli s 3:1 golovima Michaela Siklenke, Davida Schullera i Jamieja Lundmarka.

Zagrepčani su u drugoj dionici uspjeli izjednačiti preko Kennetha Macaulayja i Kylea Greentreeja, ali je Tyler Scofield još jednom vratio prednost KAC-u. 'Medvjedi' su u zadnjoj trećini krenuli po novo izjednačenje, a uhvatili su ga tek u 56. minuti drugim golom Greentreeja i to u situaciji s igračem više.

Pobjedu je domaćima osigurao Francois Bouchard u četvrtoj minuti produžetka.

Sljedeću utakmicu Medveščak igra u nedjelju, ponovno u Areni protiv Linza.