GRAND PRIX, RIM

Marko Golubić zbog ozljede nije mogao više od bronce; Ivan Šapina također brončani

09.06.2023 u 22:41

Hrvatski tekvondo borci samo četiri dana od završetka Svjetskog seniorskog prvenstva nastupaju na prvom ovogodišnjem Grand Prix turniru u Rimu gdje su prvog dana osvojili dvije medalje.

Svjetski prvak Marko Golubić (TK Metalac) je u kategoriji do 68kg osvojio brončanu medalju, a osvajač srebrne medalje u Bakuu Ivan Šapina (TK Marjan) medalju istog sjaja u kategoriji iznad 80 kg.

Golubić je na putu do bronce svladao u prvom kolu Koreanca Ho-Jun Jina, zatim Francuza Thea Luciea pa Jordanca Zaida Kareema, a u polufinalu je predao Uzbekistancu Ulugbeku Rashitovu zbog ozljede.

Šapina je u prvom kolu pobijedio Ukrajinca Vladyslava Bondara, u drugom kolu je slavio bez borbe protiv klupskog kolege Paška Božića, u četvrtfinalu je svladao Amerikanca Jonathana Healyja, a u polufinalu je izgubio od Uzbekistanca Nikite Rafalovicha.

Drugog dana turnira u Rimu nastupaju Nika Klepac uz kategoriji do 67kg, Matea Jelić u kategoriji iznad 67kg i u muškoj konkurenciji Josip Teskera u kategoriji do 58kg.