Leo Messi zabio za povijest; sad je bolji od Diega Maradone i Gabriela Batistute

• Ivan Žurić
  • Zadnja izmjena 22.11.2022 13:27
  • Objavljeno 22.11.2022 u 12:32

Kapetan argentinske nogometne reprezentacije Leo Messi u 10. minuti je zabio je gol iz penala za vodstvo protiv Saudijske Arabije i time postavio novi rekord. No, taj gol nije pomogao Argentincima koji su ovaj susret senzacionalno izgubili 2:1

Leo Messi (35) potvrdio je kako je SP u Katru njegov posljednji Mundijal u karijeri, pa je gotovo sigurno da će jedan od najboljih nogometaša svih vremena učiniti sve kako bi s 'gaučosima' otišao do samog kraja.

A SP je za njega osobno počelo sjajno, zabio je Messi u 10. minuti iz penala za 1:0 vodstvo Argentine protiv Saudijske Arabije. Bio mu je to sedmi gol (uz još pet asistencija) u ukupno 20. utakmici na Svjetskim prvenstvima. No, taj gol nije pomogao Argentincima koji su ovaj susret senzacionalno izgubili 2:1.

Pa ipak, ovim je golom Leo Messi postao prvi igrač argentinske reprezentacije koji je zabio na četiri Svjetska prvenstva (2006., 2014., 2018. i 2022.).

• +38
1. kolo Svjetskog prvenstva: Argentina - Saudijska Arabija Izvor: EPA / Autor: RUNGROJ YONGRIT

Time je prestigao najvećeg svih vremena Diega Maradonu (1982., 1986. i 1994.) i legendarnog Gabriela Batistutu (1994., 1998. i 2002.).

Uz to, Argentinci će ući u povijest kao prva reprezentacija u povijesti Svjetskog prvenstva koja ima čak četiri igrača starija od 34 godine u početnoj postavi. To su Leo Messi (35), Nicolas Otamendi (34 i 9 mjeseci), Angel Di María (34 i 9 mjeseci) i Papu Gomez (34 i 9 mjeseci).