serie a

Juventus minimalnom pobjedom protiv Fiorentine prekinuo niz neuspjeha

07.04.2024 u 23:27

U posljednjoj utakmici nedjeljnog programa 31. kola talijanskog nogometnog prvenstva Juventus je na svom terenu svladao Fiorentinu 1-0

Jedini gol na utakmici postigao je Gatti u 21. minuti te je tako 'staroj dami' donio pobjedu u prvenstvu nakon četiri utakmice 'suše' u kojima je ostvarila dva remija i dva poraza,

Treći Juventus sada ima 62 boda, šest manje od drugog Milana, dok je Fiorentina ostala 10. s 43 boda. Uvjerljivo vodeći je Inter sa 79 bodova i utakmicom manje.

Nogometaši Cagliari uspeli su se za četiri pozicije na ljestvici talijanskog prvenstva zahvaljujući 2-1 (1-1) domaćoj pobjedi protiv Atalante u susretu 31. kola.

Goste iz Bergama u prednost je doveo Scamacca (13), no malo prije odlaska na odmor Augello (42) je stigao iz drugog plana te uspio zabiti za 1-1. Pred sam kraj utakmice Viola (88) je glavom postigao vrlo vrijedan gol za sastav sa Sardinije.

Ovom pobjedom Cagliari je skočio sa 17. na 13. mjesto ljestvice s 30 bodova, sad ima četiri više od 18. Frosinonea koji je u zoni ispadanja.

Mario Pašalić ostao je na klupi Atalante koja je ostala šesta s 50 bodova, pet manje od pete Rome, a dva više od sedmog Napolja.

Milan Badelj igrao je do 66. minute za Genou koja je kao gost svladala Veronu 2-1 (1-1). I u toj se utakmici dogodio preokret, Verona je povela golom Bonazzolija (8), Ekuban (45+1) je poravnao netom prije odlaska na odmor da bi Gudmundsson (58) u nastavku kompletirao preokret.

Genoa je sigurna 12. s 38 bodova, dok je Verona 17. s 27.