RIJEČ TRENERA

Jakirović odahnuo nakon važne utakmice, ali i priznao: Zbog toga mi je žao...

17.04.2024 u 20:51

U odgođenoj utakmici 5. kola SuperSport HNL-a Dinamo je na stadionu Maksimir pred 5100 gledatelja pobijedio Varaždin 2:1, približivši se vodećoj Rijeci na svega dva boda zaostatka

Utakmica je trebala biti odigrana 16. kolovoza, ali je odgođena zbog Dinamove utakmice u kvalifikacijama Lige prvaka protiv AEK-a.

Golove za Modre zabili su Martin Baturina (26) i Gabriel Vidović (53) dok je strijelac za Varaždin, koji je od 63. minute igrao s igračem manje nakon što je isključen Luka Jelinić, bio Domagoj Drožđek (72).

Naravno, Dinamov trener Sergej Jakirović imao je razloga za zadovoljstvo.

'Čestitao bih dečkima na dobroj utakmici. Sve smo kontrolirali od prve sekunde, imali smo ogroman broj prilika, ali što zbog promašaja i sjajnih obrana Zelenike nismo zabili više. Trebali smo uvjerljivije pobijediti. Zbog toga mi je žao. Uveli smo se u nepotrebnu nervozu zadnjih petnaest minuta, kad smo imali četiri vezane pogreške. No i tada smo mogli zabiti još koji pogodak. Ali najvažnije svakako jest da smo uzeli tri vrijedna boda', prenose Jakirovićeve riječi Sportske novosti.

Vidović je bolji kao wing back?

'To mu odgovara, traži povratnu informaciju, ima taj radni dio. I ima slobodu u napadu, opasan je, zabio je prekrasan pogodak. I već sam rekao, imamo profile igrača kojima odgovara ovaj sustav.'

Hoćete li u slučaju ako Rijeka bude prvak zatražiti medalju za osvajanje prvenstva od Rijeke?

'Svi ljudi koji su u sportu znaju koliko smo napravili s Rijekom. Mene zanima samo medalja s Dinamom i vjerujem da ću je dobiti.'

Trener gostiju iz Varaždina, Nikola Šafarić, nakon utakmice je kazao:

'Ulazak u utakmicu bio je dosta loš, Dinamo je dominirao prvo poluvrijeme. Nismo mogli spojiti tri dodavanja. Drugo poluvrijeme je bilo bolje, čak smo bolje izgledali kad smo imali igrača manje. Iduću utakmicu smo mi domaćini, dat ćemo sve od sebe u svakoj utakmici do kraja prvenstva. Dinamo i Rijeka imaju najbolje momčadi, jako je teško prognozirati tko će osvojiti naslov prvaka.'

• +17
5. kolo SuperSport HNL-a, Dinamo - Varaždin Izvor: Pixsell / Autor: Josip Regovic/PIXSELL
Sažetak utakmice Dinamo - Varaždin 2:1 Izvor: tportal.hr / Autor: Croatel/MAX Sport