OZLJEDA GLEŽNJA

Hrvatski reprezentativac Luka Ivanušec na nosilma iznesen s terena

19.09.2023 u 23:25

U skupini E Feyenoord je sa 2-0 pobijedio Celtic koji je završio utakmicu s dva igrača manje. Nažalost, u samoj završnici utakmice hrvatski reprezentativac Luka Ivanušec je na nosilima iznesen s terena zbog ozljede gležnja.

Calvin Stengs sjajno zabio u sudačkoj nadoknadi prvog dijela iz slobodnog udarca sa više od 25 metara za vodstvo nizozemskog prvaka. Celtic je u 64. minuti ostao s igračem manje nakon što je isključen Gustaf Lagerbielke koji je pritom i skrivio kazneni udarac. Međutim, Igor Paixao nije iskoristio veliku priliku, njegov udarac s bijele točke Joe Hart je obranio.

U 68. minuti gosti su ostali i bez drugog igrača, novi crveni karton dobio je Odin Thiago Holm. Nizozemski prvak je priču zaključio u 76. minuti golom Alireze Jahanbakhsha. Nažalost, u 89. minuti Tomoki Iwata je nespretno startao na Ivanušeca koji je pritom, čini se, izvrnuo gležanj. Hrvatskom reprezentativcu je pružena pomoć i na nosilima je iznesen s terena.

U drugom susretu iz ove skupine Lazio i Atletico Madrid su u Rimu remizirali 1-1. Gosti su poveli u 29. minuti golom Pabla Barriosa, a izjednačio je golman Ivan Provedel u petoj minuti nadoknade.

Toma Bašić nije nastupio za domaći sastav, baš kao niti Ivo Grbić ga goste.