EUROPSKE IGRE

Hrvatski strijelci u finalu protiv Slovačke za zlatnu medalju

02.07.2023 u 15:12

Hrvatski strijelci Giovanni Cernogoraz, Anton Glasnović i Francesco Ravalico osigurali su najmanje srebrno odličje u momčadskom natjecanju u trapu na Europskim igrama u Poljskoj, a od 16.15 sati će se boriti za zlato.

Hrvatski trojac je u tri kvalifikacijske serije imao 218 od mogućih 225 pogodaka, koliko ih je imala i slovačka reprezentacija protiv koje će se boriti za zlato. Glasnović i Cernogoraz su imali po 73 pogotka, a Ravalico je završio sa 72. U raspucavanju za prvo mjesto hrvatski strijelci su bili uspješniji.

Najzaslužniji za plasman Slovaka u finale bio je Marian Kovacocy, jedini strijelac koji je u kvalifikacijama pogodio svih 75 meta.

Treće mjesto u kvalifikacijama osvojili su Portugalci sa 217 pogođenih meta, a za broncu će se boriti protiv reprezentacije Italije.

Talijani bili bolji u raspucavanju od Turaka za četvrto mjesto i tako su ušli u borbu za brončano odličje. Obje reprezentacije su tri kvalifikacijske serije završile sa po 216 pogodaka.