sp u vaterpolu

Hrvatska u dramatičnoj utakmici izgubila od Crne Gore

23.07.2023 u 11:20

Hrvatska vaterpolska reprezentacija poražena je dvoboju osmine finala Svjetskog prvenstva u Fukuoki od Crne Gore 12:13 (3:2, 0:3, 5:4, 4:4)

Hrvatski vaterpolisti nisu uspjeli proći u četvrftinale SP-a nakon što su u utakmici punoj preokreta izgubili od Crne Gore 12:13.

Utakmicu su bolje otvorili Crnogorci i njihov golman Petar Tešanović, da bi se potom razbranio Marko Bijač, te s dva gola Konstantina Harkova, Barakude dobijaju prvu dionicu 3:2.

No, drugu četvrtinu su hrvatski vaterpolisti odigrali jako slabo, nije funkcionirao igrač više, niti su rješenja u napadu bila dobra, pa taj dio igre gubimo 0:3.

Činilo se da stvari polako idu prema porazu kada su Crnogorci početkom treće četvrtine zabili za 6:3. No, nakon gotovo 11 minuta igre bez gola za Hrvatsku zabija Jerko Marinić Kragić, a potom i Franko Lazić, da bi na 6:6 izjednačio Marinić Kragić iz peterca. Zvonimir Butić postiže gol za vodstvo Hrvatske 7:6 i seriju 4:0 u trećoj četvrtini, no Crnogorci su do kraja postigli čak četiri gola, te su u zadnju četvrtinu ušli s vodstvom 9:8.

Pet minuta prije kraja Butić sjajnim udarcem ponovno dovodi Hrvatsku u vodstvo 10:9, Spajić poravnava na 10:10, a Radović iz peterca opet vraća Crnogorce u igru (10:11). Marnić Kragić bombom poravnava (11:11), no novi igrač splitskog Jadrana Đuro Radović diže na 12:11 za Crnogorce.

• +17
Hrvatska - Crna Gora, SP u vaterpolu, 23.7.2023. Izvor: EPA / Autor: HIROSHI YAMAMURA

Dvije  minute prije kraja Harkov poravnava, no Dušan Matković udarcem iz daljine ispod ruke Bijača na 1:21 minuta prije kraja zabija pobjednički gol za 13:12. U zadnjem napadu Hrvatske udarac Marinić Kragića ostaje u bloku i Crna Gora je prošla u četvrtfinale gdje će igrati s Grčkom.

Četiri je gola postigao Marinić Kragić, a po tri su zabili Butić i Harkov, dok je Matković s pet golova predvodio Crnogorce.

Hrvatska će u Fukuoki tako u borbu od 9. do 12. mjesta.