IZRAEL - HRVATSKA

Hrvatska pobijedila Izrael

09.10.2010 u 20:40

Na stadionu Ramat Gan u Tel Avivu igra se utakmica trećeg kola kvalifikacija za Euro 2012. između Izraela i Hrvatske. Prije nepune četiri godine 'kockasti' su na istom mjestu slavili, a nadajmo se da će se takav scenarij ponoviti i ovog puta. Od 21.30 mlada U21 reprezentacija gostuje u Burgosu gdje protiv Španjolske igra play-off utakmicu za Euro 2011.

Nakon pobjede nad Latvijom te remijem protiv Grčke, pred hrvatskom nogometnom reprezentacijom je i treća utakmica kvalifikacija za Euro 2012. 'Kockasti' gostuju u Tel Avivu protiv Izraela u čijim redovima neće biti njihove najveće zvijezde Yossija Benayouna. Hrvatski su nogometaši u Izrael krenuli s velikim očekivanjima, a pobjeda u Tel Avivu napunila bi 'kockaste' toliko potrebnim samopouzdanjem. Tekstualni prijenos pratite na tportalu.

U21 - Španjolska - Hrvatska 2:1

Domaćini su poveli već u 21. minuti, ali su mladi 'kockasti' uspjeli minutu kasnije izjednačiti preko Školnika. Na našu žalost 'furija' je opet povela.

Izrael – Hrvatska 1:2
Strijelac:
0:1 Kranjčar (35'-11m), 0:2 Kranjčar (41'), 1:2 Shechter (81')

Izrael: Aouate - Ben Haim, Keinan, T. Cohen (od 51. Colautti) - E. Cohen (od 69. Golasa), A. Cohen, Natcho, Vermuth, Yoav Ziv - Shechter, Barda (od 57. Rafaelov)
Hrvatska: Runje - Ćorluka, Schildenfeld, Šimunić, Strinić - Rakitić (od 77. Vukojević), Pranjić - Kranjčar, Modrić, Olić (od 72. Bilić) - Eduardo (od 57. Mandžukić)

90' gotovo je
91'
Mandžukić i Bilić su imali prazna vrata, ali su se poigravali i prilika je propala. Nevjerojatno!
90' Izraelci su krenuli na sve ili ništa
87'
Bilić puca iz slobodnog udarca, nije loše, ali neprecizno
86.
Rafaelov tuče sa 30 metara, ali neprecizno
81'
Shechter  je sve sam napravio i na kraju matirao Runju
81' GOOL ZA IZRAEL
75'
Mandžukić pokušava nešto napraviti, a na kraju puca Pranjić, neprecizno
70'
splasnuo je tempo igre. Hrvatska je mudro umrtvila igru
64'
'kockasti' u potpunosti kontroliraju igru
60'
kao da su se naši igrači malo opustili što odmah koriste domaćini te kreiraju nekoliko zanimljivih prigoda
58'
opet se Kranjčar našao u dobroj prilici, ali je Aouate na vrijeme izašao sa svog gola
56'
Kranjčar je skoro postigao i treći pogodak, ali gađa vanjski dio mreže
52'
puno bolje izgleda Hrvatska u uvodnim trenucima drugog dijela nego li u početku utakmice
47' jasno je da su Izraelci uzdrmani nakon dva primljena gola, no još ništa nije gotovo
46'
krenulo je drugo poluvrijeme
45' završilo je prvo poluvrijeme
41'
krasnu akciju Hrvatske završio je Niko Kranjčar koji je nakon izvrsnog dodavanja Modrića majstorski iskosa s pet metara matirao Aouatea.
41' GOOL ZA HRVATSKU 0:2
39'
nova sjajna prilika za Izrael, Shechter daje povratnu loptu Vermuthu koji se spetljao u najvažnijem trenutku
35'
Kranjčar je izveo jedanaesterac, Aoute je pogodio stranu, ali je udarac bio prejak
35' GOOOOL ZA HRVATSKU
35'
Keinan nakon kornera ruši Šimunića u kaznenom prostoru. Jedanaesterac za Hrvatsku
32'
dosta, dosta loše izgleda naša vezna linija. ne mogu nikako povezati dvije-tri dobre akcije
27' uspjeli smo pohvatati konce igre, ali i dalje to nije onakva Hrvatska kakvu smo naučeni gledati
24' Hrvatska je imala slobodan udarac u zoni šuta (oko 30 metara), ali je Rakitić loše pucao
15' opet Runje spašava. Ziv se prikrao s boka, pucao silovito, ali Runje i treći puta spašava siguran gol
12' Runje nas je sada spasio. Shechter se odlično probio u kazneni prostor, pucao iskosa sa desne strane, a Runje fantastično brani
11' nakon uvodnih minuta kada su domaćini dominirali, naši su se konsolidirali i sada to izgleda puno bolje
7' nalet Hrvatske završio je Rakitić koji je pucao sa 30-tak metara i pogađa vratnicu
5' loše vraćanje Schildenfelda prema Runji, ali na svu sreću hrvatski golman je na vrijeme istrčao i uhvatio loptu ispred napadača Izraela
' dosta dekoncentrirano su 'kockasti' započelu utakmicu tako da domaćini rade prilično velik pritisak na našu obrambenu liniju
1' prva prijetnja domaćina, nakon izgubljenje lopte u priliku je ušao Shechter koji silovito puca, ali Runje brani
1' započela je utakmica u Tel Avivu

U 21.30 počinje i borba mlade reprezentacije za Euro 2011. Kao prvi u skupini igrači izbornika Dražena Ladića u doigravanju moraju igrati protiv Španjolske, a prva utakmica je u Burgosu.