VRATIO SE I VRKIĆ

Fran Pilepić opet briljirao, Bilbao nezaustavljiv

30.10.2013 u 09:22

Košarkaši Bilbao Basketa zadržali su maksimalan učinak u ovosezonskom izdanju Eurocupa. U 3. kolu skupine B, u kojoj igra i naša Cedevita, pred svojim su navijačima pobijedili Charleroi s 98-71

Belgijanci su se dobro držali u prvom poluvremenu koje su završili sa samo poenom minusa (39-38), no u nastavku je uslijedio uragan Baska koji su gostima utrpali čak 59 koševa. I dok Bilbao u tri kola ima tri pobjede, Charleroi na kontu ima isto toliko poraza.

Odličan je u pobjedničkom sastavu bio naš Fran Pilepić koji je igrao 19 i pol minuta, ali i to mu je bilo dovoljno za učinak od 15 koševa (dvice 4-6, trice 2-5, slobodna bacanja 1-2), jednog skoka, tri asistencije i dvije ukradene lopte. Efikasniji je od njega bio samo Axel Hervelle sa 17 poena.

Za Bilbao je nakon oporavka od ozljede zaigrao i drugi hrvatski košarkaš - Zoran Vrkić. Za 12 i pol minuta je ubacio šest koševa, te dodao jedan skok.

Spomenimo da je u okviru skupine B Sassari kod kuće bio bolji od Chalona sa 102-87. Cedevita, pak, u srijedu gostuje kod Oldenburga, dok Cibona u okviru 3. kola skupine A u Draženovom domu dočekuje Artland. Cedevita je nakon dva kola na omjeru 1-1, a Cibona na 0-2.