nizozemska liga

Feyenoord nastavio pobjednički niz, Sosa i Šutalo s Ajaxom doživjeli novi poraz

25.02.2024 u 21:20

Aktualni nizozemski prvak Feyenoord pobijedio je na gostovanju Almere City 2-0 u susretu 23. kola Eredivisie, dok je AZ Alkmaar u derbiju kola pobijedio Ajax 2-0

Feyenoord je tek u posljednjoj četvrtini utakmice slomio domaćina. U 72. minuti je Yankuba Minteh pogodio za 1-0, a isti je igrač u drugoj minuti nadoknade potvrdio pobjedu gostiju.

Luka Ivanušec je za momčad iz Rotterdama igrao do 69. minute. Bila je to četvrta uzastopna ligaška pobjeda Feyenoorda, te deveta u nizu bez poraza.

U derbiju kola AZ je u Alkmaaru 2-0 pobijedio Ajax koji je već četiri kola bez pobjede.

Domaćin je poveo već u osmoj minuti golom Rubena van Bommela, a isti je igrač u 68. minuti zabio za 2-0.

Borna Sosa i Josip Šutalo su za Ajax odigrali cijeli susret, dok Jakov Medić nije ulazio u igru.

Na ljestvici vodi PSV koji je u subotu na gostovanju deklasirao PEC Zwolle 7-1.

Tri gola za PSV je zabio Luuk de Jong (32, 51, 71), Johan Bakayoko je bio dvostruki strijelac (29, 61), a među strijelce su se upisali i Sam Kersten (73-ag) i Ricardo Pepi (86). Za domaći sastav je zabio Eliano Reijnders (41).

PSV vodi sa 65 bodova, Feyenoord ima 55, Twente je treći s 47 bodova, dok je AZ četvrti s 42 boda. Ajax je peti s 36 bodova.