SLALOM PALISADES TAHOE

Felleru slalomska pobjeda, Samuel Kolega završio deseti, a Filip Zubčić na 13. mjestu

25.02.2024 u 23:39

Austrijanac Manuel Feller pobjednik je osmog slaloma sezone Svjetskog kupa u američkom skijalištu Palisades Tahoe, Samuel Kolega je bio deseti, dok je Filip Zubčić zauzeo 13. mjesto

Feller je nakon prve vožnje bio četvrti, no odličnim drugim nastupom se probio na vrh poretka ostvarivši šestu pobjedu u Svjetskom kupu, pri čemu šestu u slalomu, a četvrtu ove sezone.

Austrijanac je na koncu imao 0.28 sekundi bolje vrijeme od Francuza Noela Clementa, dok je treće mjesto sa 0.38 sekundi zaostatka osvojio Nijemac Linus Strasser koji je bio najbolji nakon prve vožnje.

U Palisades Tahoeu su nastupila i četvorica hrvatskih skijaša. Samuel Kolega je nakon prve vožnje držao 20. mjesto, no daleko bolji drugim nastupom se probio na desetu poziciju sa 1.31 sekundom zaostatka. Filip Zubčić se sa 25. mjesta nakon prve vožnje, odličnom drugom vožnjom probio do 13. pozicije sa 1.48 sekundi zaostatka.

Matej Vidović je prvu vožnju završio kao 42. sa 4.08 sekunde zaostatka i nije se probio među 30 najboljih, a Istok Rodeš je ispao nakon pogreške u gornjem dijelu staze.

U ukupnom poretku Svjetskog kupa vodi Švicarac Marco Odermatt s 1702 boda ispred Fellera s 801 bodom i Francuza Cypriena Sarrazina koji ima 684 boda.

Zubčić se nalazi na 12. mjestu sa370 bodova, Samuel Kolega je 48. sa 134 boda, Istok Rodeš drži 79. mjesto sa 69 bodova.

U poretku slalomaša vodi Feller s 590 bodova ispred Strassera koji ima 386 bodova i Noela s 352 boda.

Kolega je 16. sa 134 boda, Rodeš drži 26. mjesto (69), a Zubčić 28. poziciju (56).