SVJETSKI KUP

Evo što su sve rekli hrvatski skijaši nakon osvojenih bodova u Aspenu

04.03.2024 u 10:00

Švicarski skijaš Loic Meillard potvrdio je u nedjelju u Aspenu svoju sjajnu formu i došao do prve slalomske pobjede u Svjetskom kupu, a od hrvatskih predstavnika osvojili su Istok Rodeš, koji je završio na 15. mjestu, te Filip Zubčić koji je bio 23.

Nakon utrke najbolji hrvatski skijaši podijelili su svoja razmišljanja.

'Završili smo američku turneju s utrkom u Aspenu. Za mene je bila solidna. Definitivno nije bilo blizu mog maksimuma, maksimuma koji pokazujem na treninzima. Nakon jedne loše serije haklanja moram biti zadovoljan. Nešto sam izvukao, nešto bodova je tu. Dobra podloga Kranjsku Goru, tamo probati izvući onaj maksimum kojem težim', rekao je Rodeš nakon utrke za HRT.

'Rekao bih da nisam baš zadovoljan s 23. mjestom, mogu puno bolje. Međutim, jedino je pozitivno da smo uhvatili nešto bodova. Nažalost, nisam iskoristio danas šansu u drugom 'laufu' jer sam krenuo prvi. Dobro sam krenuo, ali onda sam krenuo raditi malo gluposti po stazi. Međutim, jučerašnji rezultat je bio dobar i idemo s takvom energijom dalje u sljedeće utrke', dodao je Zubčić.

Inače, Samuel Kolega je pogriješio i odustao u prvoj vožnji, dok je Matej Vidović bio 31.