WTA LINZ

Donna Vekić bila na dva poena od finala, ali 'maraton' je ipak pripao Ruskinji

03.02.2024 u 17:41

Najbolja hrvatska tenisačica Donna Vekić poražena je u polufinalu WTA turnira u austrijskom Linzu od Ruskine Jekaterine Aleksandrove sa 7:5, 6:7 (4), 6:7 (6) nakon čak tri sata i 10 minuta velike borbe.

Vekić (WTA-34.) je ostala bez finala turnira u Linzu nakon poraza od Aleksandrove, 21. igračice svijeta, koja je dobila dva seta u 13. igri i izjednačila na 2:2 u međusobnim dvobojima s Osječankom.

Donna je imala set i vodstvo od 3:2 i 4:3 uz 'break', ali je Ruskinja oba puta napravila odmah 're-break' i dobila drugi set.

U trećem setu je Donna dvaput nadoknađivala izgubljeni servis, a u tie-breaku vodila s 5:1, da bi potom izgubila pet poena zaredom. Vekić je spasila prvu meč-loptu kod 5:6, ali drugu kod 6:7 nije.

Aleksandrova u finalu čeka bolju iz dvoboja Ruskinje Potapove i Latvijke Ostapenko.

Vekić će u ponedjeljak napredovati za pet mjesta na WTA ljestvici.