OČAJ U SPLITU

Dinamova muka na Parku mladeži; pogledajte gol koji je spriječio senzaciju

12.05.2017 u 21:59

U drugoj utakmici 33. kola MAXtv Prve lige na Parku mladeži je Dinamo svladao Split 1:0 te tako ostao u igri za naslov prvaka

Dinamo nije oduševio, no aktualni hrvatski prvak nije se poskliznuo i prosuo bodove kod posljednje momčadi prvenstva Splita. Pogotkom Hodžića 'modri' su stigli nadomak dva boda od vodeće Rijeke koju u subotu očekuje Jadranski derbi na Rujevici s Hajdukom (17 sati).

Što se tiče susreta na Parku mladeži Split je u uvodnim minutama pokazao zube, ali uskoro je gostujući sastav preuzeo inicijativu. U 12. minuti dogodila se sporna situacija, Olmo je pao u kaznenom prostoru domaćina, ali sudac Križarić se nije oglasio. Detalj za 'Oko sokolovo'.

• +5
Split - Dinamo, 33. kolo MAXtv Prve lige Izvor: Cropix / Autor: Vladimir Dugandzic / CROPIX

'Crveni' su se orijentirali na obranu, a Dinamo pritiskao, no bez pravog učinka. Jedinu izglednu priliku u prvom dijelu igrači Dinama su imali u 40., ali je vratar Duka skinuo zicer Gojaku.

Dodajmo i kako se u završnici prvih 45 minuta dogodilo naguravanje igrača poslije kojeg su požutili najborbeniji Splitov Jurendić i Dinamov Antolić.

U nastavku je prvi zaprijetio Split. Mikulić je izveo slobodnjak u 50. minuti, a lopta se od grede odbila natrag u teren, sreća je ovoga puta bila na strani Dinama.

Samo pet minuta kasnije 'modri' su poveli. Pivarić je ubacio s lijeve strane, Guilherme loše pokušao iz voleja, ali je lopta došla do Hodžića koji je izbjegao zaleđe i iz blizine gurnuo loptu u mrežu.

Split-Dinamo 0:1, Hodžić 55'

Dinamo je i dalje pritiskao, pokušao je drugim pogotkom riješiti sva pitanja oko pobjednika, u 72. Guilherme je uzdrmao vratnicu, bilo je tu još par nepreciznih pokušaja, ali rezultat se više nije mijenjao.

'Modri' sastav je i bez prekriženog Sammira zasluženo došao do tri boda, ali nije izgledao dobro protiv trenutačno najlošije momčadi lige.

Split-Dinamo 0:1, 33. kolo 2016./17. (sažetak)
Split-Dinamo 0:1, 33. kolo 2016./17. (izjave)