sp u košarci 2023.

Crna Gora na korak do senzacije protiv Amerikanaca, Njemačka nastavlja 'gaziti'

01.09.2023 u 13:05

U prvom susretu skupine J drugog kruga natjecanja po skupinama na Svjetskom prvenstvu za košarkaše SAD su u Manili teže od očekivanog svladale Crnu Goru 85:73 (19:18, 18:20, 24:17, 24:18)

Crna Gora odigrala je odličan susret, čak imala i minimalnu prednost nakon prvih 20 minuta, a 2:20 minuta prije kraja još uvijek bila u igri za pobjedu jer je rezultat bio samo 75:69 u korist SAD-a. Ipak, momčad sastavljena od NBA igrača na kraju ipak nije dopustio senzaciju.

Anthony Edwards je sa 17 koševa bio najefikasniji u SAD-u, dok je Nikola Vučević predvodio Crnu Goru s 18 koševa i 16 skokova.

SAD su na vrhu skupine s omjerom pobjeda i poraza 4-0, dok je Crna Gora pala na 2-2. U skupini su još Litva, koja je na omjeru 3-0, te Grčka koja je na 2-1.

Plasman u četvrtfinale izborit će dvije prvoplasirane reprezentacije iz skupine, a u posljednjem kolu u nedjelju će igrati Litva - SAD i Crna Gora - Grčka.

• +5
SAD - Crna Gora, SP u košarci Izvor: EPA / Autor: FRANCIS R. MALASIG

U prvom susretu skupine K u Okinawi Njemačka je nastavila s odličnim igrama i uvjerljivim pobjedama svladavši Gruziju 100:73. Nakon izjednačenog prvog poluvremena, ključnom se pokazala treća četvrtina u kojoj je Njemačka stvorila dvoznamenkastu prednost koja je u posljednjih 10 minuta samo rasla.

Maodo Lo je sa 18 koševa predvodio strijelce Njemačke u kojoj je šest igrača postiglo dvoznamenkast broj koševa, dok je Aleksandar Mamukelašvili s 19 koševa predvodio strijelce Gruzije.

Njemačka je sada na omjeru pobjeda i poraza 4-0, dok je Gruzija na 2-2. U skupini u još Slovenija sa 3-0 i Australija sa 2-1.

U posljednjem kolu u nedjelju igrat će Njemačka - Slovenija i Australija - Gruzija, a prolazak u četvrtfinale izborit će dvije prvoplasirane reprezentacije.