RUSKO PRVENSTVO

Biliću treća pobjeda u nizu, 'loko' u zoni koja vodi u Europu

01.12.2012 u 15:13

Momčad bivšeg izbornika nogometne reprezentacije Hrvatske Slavena Bilića, moskovski Lokomotiv, upisao je treću uzastopnu pobjedu u sklopu 18. kola ruske Premierlige

Lokomotiv je s minimalnih 1:0 slavio kod pretposljednje Alanije u Vladikavkazu, a jedini pogodak vrijedan tri boda postigao je na samom početku utakmice, točnije u 12. minuti, kada je nakon ubačaj iz korenera glavom mrežu pogodio Maksim Grigorjev.

Hrvatski reprezentativac Vedran Ćorluka odigrao je svih 90 minuta u redovima pobjedničke momčadi, a pritom je u 50. zaradio žuti karton. Za razliku od Ćorluke vratar Dario Krešić proveo je cijeli susret na klupi za pričuve.

S ovom pobjedom i porazima Kubana iz Krasnodara, Rubina i moskovskog Spartaka, momčad Slavena Bilića bodovno se izjednačila s prva dva spomenuta kluba (31), te se sada nalazi u zoni koja vodi dogodine u Europu.

Drugoplasirani Zenit, koji drži posljednje mjesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu prvaka, bježi Lokomotivu ne prevelikih šest bodova (37-31).