SLAVLJE ATHLETICA

Barca konačno srušena, Muniain heroj Baskije!

01.12.2013 u 22:55

Nogometaši Barcelone doživjeli su prvi ovosezonski poraz u Primeri, u dvoboju 15. kola u gostima kod Athletic Balbaa. Jedini pogodak na utakmici zabio je Iker Muniain...

Jedini pogodak na susretu postigao je 20-godišnji napadač Iker Muniain, kojem je to bio treći zgoditak ove sezone. Nakon Barcelonine pogreške na otprilike 40-ak metara od svog gola Susaeta je povukao loptu po desnoj strani, ušao u šesnaesterac, te niskom prizemnom loptom na petercu pronašao kopačku Muniaina.

Treba napomenuti da je Barcelona u Baskiji nastupila bez 'polovice' momčadi, a između ostalih nedostajali su Lionel Messi, Carles Puyol, Victor Valdes, Dani Alves...

Recimo i da je to drugi uzastopni poraz Barcelone u svim natjecanjima, jer je, podsjetimo, prije četiri dana poražena u utakmici 5. kola Lige prvaka na gostovanju kod Ajaxa (1-2).

Spomenumo i da je u ranije odigranoj utakmici Valencia s 3-0 slavila protiv Osasune, te da je sva tri pogotka postigao Brazilac Jonas. Domaćinu je put do pobjede olakšan isključenjem Punala u 17. minuti prvog poluvremena.