PRETJERAO JE

Kazna upropastila Alonsovu 250. utrku u Formuli 1

12.10.2015 u 19:05

Fernando Alonso ušao je u cilj među osvajačima bodova na Velikoj nagradi Rusije, no u svom jubilarnom 250. nastupu zaradio je naknadnu kaznu koja mu je upropastila utrku...

Španjolski 34-godišnji vozač pretjerao je pokušavajući osvojiti bodove u Sočiju. U samoj završnici utrke koristio je i više od staze koliko je dopušteno, a stalni izlasci izvan okvira koštali su ga naknadne kazne. Dobio je pet sekundi dodanog vremena i ispao iz kruga osvajača bodova. Umjesto boda za deseto mjesto, Fernando Alonso iz Rusije nije izvukao ništa.

Bila je to jubilarna 250. utrka u karijeri dvostrukog F1 prvaka. Nalazi se na šestom mjestu svih vremena po broju nastupa, a Jarna Trullija (256) i Ricarda Patresea (257) prestići će sljedeće sezone. Njegov timski kolega Jenson Button na trećem je mjestu s 283 nastupa, a ako McLarenov dvojac ustraje Michael Schumacher (308) i Rubens Barrichello (326) nisu nedostižni.

Alonsova slavljenička trka nije prošla po planu, ali bilo je i puno gorih ove sezone.

'Bolid je bio jako dobar u utrci, mogli smo čuvati gume bolje od onih koji su nas slijedili. Na kraju smo s oba bolida završili među deset. Šteta što sam morao kasnije izgubiti svoju poziciju,' požalio se Fernando i dodao: