18. KOLO PRVE HNL

Istra dobila 'lokose' i nastavila put prema gore

04.12.2010 u 16:38

U prvoj subotnjoj utakmici 18. kola Prve HNL Istra je na svom travnjaku nadvisila zagrebačku Lokomotivu sa 2:1 i stigla do pete pobjede u sezoni

Tek 500-tinjak gledatelja okupilo se na stadionu Uljanik-Veruda i gledalo zanimljivu utakmicu u kojoj je Istra 1961. ugostila zagrebačku Lokomotivu i na kraju stigla do pobjede od 2:1. U prvih 45 minuta golova nije bilo, tek pokoja šansa viđena je na vrlo teškom terenu koji je dobro natopila kiša. Kad se tomu još pridoda i bura, jasno je u kakvim su uvjetima igrale momčadi.

No u drugom dijelu bilo je puno življe, uostalom u samo 10 minuta vidjeli smo i tri pogotka i niz prilika na obje strane. Prvo je domaćine u 51. minuti u vodstvo doveo Roce nakon lijepog prodora Anđelkovića po desnom boku, sedam minuta kasnije na 1:1 poravnao je Ivan Peko, i to nakon nekoliko zaista sjajnih obrana golmana Škorića, a konačnih 2:1 bilo je djelo Siniše Linića u 61. minuti.

Bila je to posljednja ovogodišnja prvenstvena utakmica Istrana, no i posljednja na tom stadionu uopće. Od proljeća nogometaši Zorana Vulića, koji je izvrsno preporodio momčad i uveo ga u pozitivnu pobjedničku seriju, igrat će na gradskom stadionu Dado Drosina, a na Uljanik-Verudi svoje će utakmice opet igrati samo NK Uljanik.

Istra 1961 - Lokomotiva 2:1 (0:0)
Strijelci: 1:0 Roce (51), 1:1 Peko (58), 2:1 Linić (61)