POBUNA U STRANCI

Petin zatražila odlazak Beljaka; HSS: Nije ni spomenula njegovu ostavku

11.01.2019 u 16:58

Bionic
Reading

Saborska zastupnica HSS-a Ana Marija Petin uoči Glavnog odbora HSS-a kritizirala je šefa svoje stranke, a na sjednici je sa svojim kolegama iz Slavonije zatražila odlazak Kreše Beljaka

U tijeku je Glavni odbor HSS-a na kojem se raspravlja i o aktualnoj političkoj situaciju. Tamo je i saborska zastupnica HSS-a Ana Marija Petin za koju se već neko vrijeme nagađa da bi mogla biti iduća koja će iz HSS-a prijeći u saborski Klub MIlana Bandića, iako i ona i šef HSS-a ta nagađanja opovrgavaju.

Prilikom dolaska na Glavni odbor stranke, Petin je oštro kritizirala Krešu Beljaka. Na novinarsko pitanje je li zadovoljna smjerom u kojem aktualni predsjednik Krešo Beljak vodi stranku, odgovorila je da - nije, prenosi N1.

"Moram reći osobno da nisam zadovoljna, da mi se ne sviđa smjer kojim Hrvatska seljačka stranka ide i upravo to ćemo mu sada reći na tijelima stranke", kazala je Petin.

Smatra da smjer u kojem stranka ide "nije ono što HSS predstavlja i što bi trebao predstavljati na hrvatskoj političkoj sceni. Puno toga HSS mora mijenjati u svojoj politici", objasnila je.

Na pitanje kako gleda na prelazak Mladena Madjera MIlanu Bandiću, odgovorila je da "niti jedan prelazak nije dobar" jer to, prema njenom mišljenju, predstavlja "izdaju birača i da se na takav način ne trebaju rješavati problemi u stranci".

Dodala je i da nema namjeru izaći iz HSS-a.

"Ja sam član HSS-a i to ću i ostati", kazala je.

Petin je, prenosi N1, usred sjednice napustila Glavni odbor. Na sjednici je zajedno sa svojim kolegama iz Slavonije zatražila raspisivanje izbora za novo vodstvo stranke i odlazak Kreše Beljaka. Spočitnula mu je da ne komunicira sa članstvom na terenu te da HSS ne vodi u dobrom smjeru. Također kaže da se članstvo ne slaže s ulaskom u Amsterdamsku koaliciju.

O svemu se na svom Twitteru oglasio i HSS. 'Na sjednici Glavnog odbora HSS-a nije bilo riječi o ostavci predsjednika Kreše Beljaka i ponovnim izborima. Tražena je tek izmjena dnevnog reda. Od 80 prisutnih članova samo ih je 9 bilo za izmjenu dnevnog reda, a 4 su bila suzdržana', napisali su na Twitteru. Pritom su joj spočitnuli i sastanak s predsjednikom Sabora Gordanom Jandrokovićem prije jesenskog zasjedanja Sabora.