NAGRADNJAČE

Svi pričaju o dronovima, a mi vam poklanjamo jednog

24.11.2016 u 16:36

Bionic
Reading

Bespilotne letjelice imaju mnogo više primjena od snimanja svadbi i prekrasnih krajolika, a Hrvatski Telekom vam poklanja bespilotnu letjelicu Sky Phantom

Sky Phantom mala je bespilotna letjelica s daljinskim upravljačem. Ima inteligentnu kontrolu orijentacije, zaštićene propelere, tri brzine leta, super tihi način letenja te mogućnost 360° 3D okreta.

Dron dimenzija 35 puta 35 puta 10 centimetara može se penjati i spuštati brzinom od pet metara u sekundi.

Mini montažnom kamerom razlučivosti 720 p HD snima fotografije i video koje pohranjuje na karticu mikroSD kapaciteta četiri GB, što je odlično za igru, zabavu, druženje i slobodno vrijeme te istraživačke pothvate.

Baterija kapaciteta 750 mAh osigurat će do osam minuta leta i maksimalni domet od 150 metara. Napunit ćete je za 90 minuta.

Dolazi s  daljinskim upravljačem od 2.4 GHz, USB kabelom za punjenje, rezervnim elisama, HD kamerom, micro SD karticom kapaciteta četiri GB i uputama za upotrebu. Također u ponudi su dostupni svi rezervni dijelovi.


Hrvatski Telekom ga nudi u paketu sa Samsungovim pametnim telefonom Galaxy J5 2016, za 18 kuna jednokratno plus 90 kuna mjesečne rate.

Hrvatski Telekom čitateljima tportala poklanja jednu bespilotnu letjelicu Sky Phantom, a dobitnik je Mia Mavrak.

U što biste se mogli upustiti sa Sky Phantomom? Osim zujanja po parkovima, dvorištima i drugim mjestima na kojima nema puno ljudi na jednom mjestu - čime ćete nedvojbeno razveseliti djecu i sve koji se tako osjećaju - tu su, naravno, selfiji.

Pomoću drona možete se snimiti iz zraka, iz raznoraznih kutova i udaljenosti (što je, naravno, ograničeno dometom vašeg drona). Tako se možete pohvaliti ludo nesvakidašnjim fotkama s godišnjeg odmora, ali ih i upotrijebiti kako bi demonstrirali svoju kreativnost i vještine za, recimo, prijavu za posao.

Kad već snimate iz zraka, zašto ne biste provjerili u kakvom su stanju krov, oluk ili kakvo drugo teško dostupno mjesto na kući? Dronovi opremljeni kamerom mogu vam pomoći pri pregledu izbliza bez bespotrebnog izlaganja opasnosti od pada.

Uz korištenje odgovarajuće dodatne opreme, možete ih upotrijebiti i na poslu - recimo, pri inspekciji mostova, tornjeva, baznih postaja i drugih objekata.

Što još? Pa, recimo, utrkivati se. Ozbiljno, to prerasta u zaseban sport, sve popularniji kod nas, u bližem susjedstvu i svijetu općenito. Posebno nam se čine zabavne tematske utrke poput ove uronjene u svijet 'Ratova zvijezda':

Dostava robe kupljene u trgovini bespilotnom letjelicom vjerojatno još neko vrijeme neće biti moguća. No to ne znači kako ne možete organizirati internu dostavu. Netko od vaših ukućana radi u voćnjaku ili vrtu i treba alat? Pošaljite ga dronom. Pripazite pritom na to koliko vaš dron može ponijeti tereta, kao i da teret isporučite na sigurnoj udaljenosti od osobe kojoj je namijenjen kako bi izbjegli ozljede.

U svijetu se dronove koristi za ribolov, ali i tijekom lova. Koliko nam je poznato, to kod nas još nije izričito zabranjeno, no propisi vezani za bespilotne letjelice se mijenjaju pa imajte to u vidu.

Više o tome što morate znati kako biste dronom mogli upravljati u skladu sa zakonima i propisima možete pročitati u članku Sve što morate znati kako biste mogli upravljati dronom i izbjeći kaznu

Ako to činite daleko od mjesta na kojem su okupljeni ljudi, na dron možete prikačiti i reklamu koju će vući za sobom. Opet, pazite na nosivost.

Konačno, kad se ponovno vrate vrući dani možete iskoristiti njegove moćne propelere kako biste se rashladili.