kako se samo usudio?

Zlatan Ibrahimović promašio je penal pa ga je trener Pioli 'kaznio'; na kraju je svima morao objašnjavati zašto je to učinio

30.10.2020 u 08:00

Nogometaši Milana su uvjerljivom pobjedom 3:0 nad praškom Spartom stigli do druge pobjede u UEFA Europskoj ligi i već sada su blizu plasmana u nokaut fazu. No, susret na San Siru obilježio je promašaj koji se ne viđa često

Zlatan Ibrahimović je očekivano započeo utakmicu u prvih 11 'rossonera', a u 36. minuti je propustio priliku upisati se u strijelce nakon što je promašio penal pogodivši prečku. Istina, vodio je Milan u tom trenutku 1:0, kontrolirao je susret, ali... Ne događa se baš tako često da Ibra 'zapuca' penal.

Zato ga je zadesila očekivana 'kazna' jer ga je trener Stefano Pioli na poluvremenu ostavio u svlačionici. I bez Zlatanove pomoći 'rossoneri' su do kraja utakmice zabili još dva gola i uvjerljivo slavili, no trener Milana je nakon susreta svima morao objasniti svoj potez. Zar ne zna da ne možeš samo tako 'kaniti' Zlatana Ibrahimovića?!

'Ibrahimovićeva izmjena je bila već najavljena, nisam to želio promijeniti', kazao je Pioli i nastavio:

'Znate i sami, što vam moram objašnjavati? Pa Zlatan je šampion, da sam ga pitao da li želi nastaviti do kraja utakmice, rekao bi da želi! Ali moramo čuvati energiju i za druge utakmice, a on se tek vraća nakon bolesti i nema potrebe riskirati.'

OK, valjda se Pioli ovim pojašnjenjem 'spasio', jer znamo svi kako završavaju oni koji se zamjere Zlatanu.

Šalu na stranu, Zlatanu odmor sigurno treba jer Milan već u nedjelju gostuje kod Udinesea i Pioli ga za taj susret želi potpuno spremnog. Sparta je ionako pala i bez njegove pomoći, a i zaslužio je kaznu, ipak je 'zapucao' penal...