JUNIORSKA EUROLIGA

Žalgiris pregazio 'mrave' i odnio im krunu

12.05.2012 u 17:23

Košarkaši Zagreba doživjeli su težak poraz u posljednjem kolu skupine B na završnom turniru juniorske Eurolige u Istanbulu. Žalgiris je svladao mlade 'mrave' s 95:70 i gurnuo ih na zadnje mjesto u skupini

Pobjeda bi, s druge strane, košarkaše Denisa Bajramovića lansirala na prvo mjesto i u finale turnira koji su prošle godine osvojili. No, ni u jednom trenutku u nedjelju nisu bili ni blizu slavlja. Litavci su na poluvremenu vodili s 53:37, a do kraja su još više povećali prednost.

Zagrebu nije pomogla ni nova dobra partija Darija Šarića koji je odigrao svih 40 minuta i ubacio 25 koševa, te im dodao osam skokova i pet asistencija. Dominik Mavra je ubacio 13 koševa. Žalgiris su predvodili Marius Grigonis s 22 poena i osam skokova, te Tomas Dimsa s 20 koševa.

Poraz Zagreba iskoristio je domaći Fenerbahçe koji je pobjedom protiv selekcije Kine (97:81) uhvatio prvo mjesto i plasman u finale u kojem će u nedjelju u Sinan Erdem Areni, uoči finala seniorske Eurolige, igrati protiv Lietuvos Rytasa, pobjednika skupine A.