KVALIFIKACIJE ZA EURO

Zagrebačke hokejašice treće u Bolzanu

08.10.2012 u 14:37

Najbolje hrvatske hokejašice sudjelovale su u Bolzanu na preliminarnom turniru u Europskom prvenstvu u hokeju na ledu te se u Zagreb vraćaju s jednom pobjedom i dva poraza

Hokejašice Griča igrale su od 5. do 7. listopada u talijanskom Bolzanu turnir u sklopu Europskog prvenstva za djevojke u hokeju na ledu (European Women's Champions Cup). Sustav natjecanja je određen igranjem šest skupina u preliminarnom natjecanju, u kojima po četiri kluba igraju po principu svatko sa svakim, dok se u grupi E i grupi F nalaze po dva kluba iz najjačih hokejaških država - Rusije, Švicarske Finske i Njemačke - koja očekuju pobjednike ostalih grupa.

Hrvatice su bile raspoređene u skupini A, u društvu s domaćom ekipom Bolzano Eaglesa, francuskim suparnicama iz Neuilly sur Marne, te španjolskom ekipom Valladolid Panteras.

U prvom kolu Hrvatice su izgubile od Francuskinja 12:5, zatim su i Talijanke bile uvjerljive i nadvisile Grič 9:1, da bi posljednjeg dana natjecanja Zagrepčanke pobijedile Španjolke 4:3. Pobjednice turnira bile su domaće hokejašice, koje su ostvarile sve tri pobjede, pa će one nastaviti natjecanje i borbu za europski naslov odigravanjem novog turnira u Zürichu početkom prosinca, a hokejašice Griča zauzele su treće mjesto.

Po povratku iz Italije naše djevojke vrlo brzo čekaju nova hokejaška uzbuđenja i nastupi u međunarodnoj DEBL ligi.