PORAZ 27:32

Zagreb hrabro pao kod europskog prvaka

07.11.2009 u 19:28

Rukometaši Zagreba u četvrtom kolu Lige prvaka doživjeli su drugi poraz. Na gostovanju u Španjolskoj svladao ih je Ciudad Real 32:27 (15:12)

Otkada je Lige prvaka Zagreb je još uvijek bez pobjede u Španjolskoj. Neugodan niz se nastavio i kod Ciudad Reala. Bilo je teško za očekivati da će zagrebaši slaviti kod aktualnog europskog prvaka, momčadi koja je u zadnje četiri godine tri puta bila na samom vrhu, a u posljednjih pet godina je samo dva puta poražena u svojoj dvorani u svim natjecanjima.

Rukometaši Zagreba su bili svjesni kamo dolaze te su najavili srčanu utakmicu i fanatičnu borbu. Obećanje su ispunili. Iako je Balić već u ranoj fazi zaradio dva isključenja, iako je bilo promašenih zicera, iako je Ciudad Real imao nekoliko dobrih situacija da potpuno prelomi utakmicu, na odmor se otišlo s dostižnih minus tri.

I u nastavku je Maglajlijina momčad grizla, Škof je branio, Lazarov po običaju zabijao, a njemu se priključio i 19-godišnji Marić. Baš zahvaljujući golovima mladog pivota (tri u nizu) zagrebaši su imali dva vodstva poslije 45. minute, 21:20 i 22:21. I kada je izgledalo da Španjolci nisu nepobjedivi, ukazao se velik propuh na crti koji je koristio Jevdokimov, a još kada se izvana raspucao Fernandez, domaćin se brzo vratio u prednost, koju više nije ispustio.

U posljednjih desetak minuta Zagreb je promašio još nekoliko čistih šansi da se opet vrati u igru, a Ciudad Real je stigao do četvrte pobjede u Europi 32:27.

Najbolji strijelci kod Zagreba bili su Lazarov sa sedam pogodaka i Balić sa šest.

U sljedećem kolu, 15. studenoga, Zagreb gostuje kod danskog Handbolda.