EUROLIGA

Zagreb doživio još jedan uvjerljiv poraz

09.11.2011 u 22:23

Zagreb CO izgubio je i četvrtom kolu košarkaške Eurolige, na gostovanju u Malagi od Unicaje 85:99 (41:49)

I nakon četvrtog odigranog kola košarkaši Zagreba ne znaju za pobjedu. Na gostovanju u Španjolskoj kod Unicaje 'mravi' su poraženi 99:85. Najbolji u redovima mrava bio je Mario Kasun koji je u nepunih 29 minuta postigao 23 koša (šut za dva poena 9/16, 5/5 slobodna bacanja) te tome dodao i sedam skokova. Kod Unicaje je najefikasniji bio bivši zagrebaš Luka Žorić koji je ubacio 14 koševa (šut za dva 7/11) u 22 i pol minute. Hrvoje Perić dodao je šest koševa i šest skokova za 20 minuta.

Kako su otvorili utakmicu, činilo se da će se mravi osladiti prvom euroligaškom pobjedom. Koševima Kasuna i Maya zagrebaši su poveli u uvodnim minutama 9:0, a tu su prednost održavali do kraja prve četvrtine, koja je završila vodstvom Zagrepčana 27:19.

Štoviše, 54 sekunde prije kraja, mravi su nakon polaganja Krune Simona vodili 27:16, što je ujedno bila i najveća prednost (uz 25:14). No, onda je uslijedila crna rupa Androićevog sastava. Računajući zadnjih 54 sekunde te prvih 4:44 minute druge četvrtine, zagrebaši su bez koša bili ukupno 5:38 minuta! Za to vrijeme, Unicaja je zabila 17 koševa u nizu i došla u vodstvo 33:27. Veliki niz domaćeg sastava s crte slobodnih bacanja prekinuo je Josh Heytvelt, no momčad iz Malage do kraja poluvremena je čak i povećala prednost te se na odmor otišlo s rezultatom 49:41 za Unicaju.

Druga četvrtina bila je užasna za Zagreb. Za 10 minuta primili su čak 30 koševa, a dali pritom samo 14.

Nastavak je počeo obećavajuće za mrave, u dva navrata spustili su razliku na -4 (53:49, 55:51), no Unicaja nakon toga ponovo ulazi u seriju i s 10:0 dolazi do nedostižnih +14. Na kraju treće četvrtine Španjolci su imali 16 koševa prednosti, a ona se 3:50 minuta do kraja utakmice popela na čak +21 (90:69), nakon zakucavanja našeg Hrvoja Perića. Ipak, Zagreb je do kraja uspio smanjiti na pristojnijih 14 koševa zaostatka (99:85).

Vrlo dobru večer imali su hrvatski košarkaši u prvim dvobojima 4. kola Eurolige. U dvoboju u Bilbau, domaća je momčad izgubila od turskog Fenerbahčea 70:73, a prva imena dvoboja bili su hrvatski košarkaši - Marko Banić bio je prvi strijelac Bilbaa; u 26,5 minuta zabio je 17 koševa, a tome je dodao i pet skokova. S druge strane, Bojan Bogdanović je bio najefikasniji u Feneru sa 19 koševa u 22 minute. Hrvatski je reprezentativac svom učinku dodao i četiri skoka. Roko Leni Ukić nije bio tako raspoložen. Splićanin je za tursku momčad u 16 minuta zabio četiri koša.

U dvoboju Union Olimpije i Galatasaraya pobjedu su odnije Turci (79:70), no u dvoboju hrvatski igrača bolji je bio član slovenske momčadi Damir Markota koji je za 29 minuta postigao 8 koševa, uz 9 skokova i 2 asistencije, dok je Lukša Andrić za goste u 15 minuta ubacio 3 koša, a imao je i 2 skoka, 3 osvojene lopte te 3 asistencije.