Aba liga

Zadar poražen u velikoj drami; Cedevita Olimpija ispustila 10 poena prednosti pa u zadnje dvije minute okrenula i došla ipak do pobjede

10.01.2021 u 22:16

U zaostaloj utakmici 9. kola košarkaške ABA lige Zadar je u nedjelju na domaćem parketu protiv Cedevite Olimpije izgubio sa 78:80

U zaostaloj utakmici 9. kola košarkaške ABA lige Zadar je u nedjelju na domaćem parketu protiv Cedevite Olimpije izgubio sa 78:80 (31:40), i to nakon što je u zadnjoj četvrtini serijom 19-5 od minus 10 poena došao do vodstva 78-74 minutu i 45 sekundi prije kraja.

No, onda je Edo Murić pogodio tricu, a Amerikanac Perry tri slobodna bacanja i gosti su poveli 80:78. Ipak, Zadrani su imali pune 24 sekunde za zadnji napad, ali Amerikanac Kodi Justice, koji je bio najbolji strijelac domaćina sa 20 koševa, promašio je tricu pet sekundi prije kraja susreta.

Kod Cedevite Olimpije najbolji je bio Jaka Blažič sa 23 koša.