ht premijer liga

Zadar ostao u igri za naslov, Splićani bez trunke izgleda; Roko Prkačin odveo Cibonu u finale

23.05.2022 u 23:20

Košarkaši Cibone izborili su plasman u finale doigravanja prvenstva Hrvatske nakon što su u drugom susretu polufinala pobijedili Goricu sa 81-80 i seriju okončali sa 2-0, dok je Zadar pobijedio Split sa 76-57 izborivši majstoricu.

Nakon što su na Gripama izgubili 64-74, branitelji naslova nisu imali pravo na pogrešku. Zadar je morao slaviti kako bi izborio majstoricu. I uspio je. Pobjedom 76-57 izjednačio je rezultat na 1-1 u seriji na dvije pobjede.

Zadar je bolje ušao u susret i nakon prve četvrtine je poveo 22-16. Splićani su uzvratili u drugoj dionici i na poluvrijeme su otišli s dva koša razlike (36-34). Ključnim se pokazala treća dionicu koju je Zadar dobio sa 25-9. U posljednjoj četvrtini Zadrani su dodatno povećali prednost na konačnih 76-57.

U domaćim redovima najefikasniji su bili Justin Anthony Carter sa 21 košem i sedam skokova, Trevor Carter Thompson je dodao 14 koševa uz osam skokova, dok je Dario Drežnjak upisao 13 koševa.

Kod Splita su najefikasniji bili Shannon Jerod Shorter sa 20 koševa i sedam skokova, dok je Tonko Vuko ubacio 15 koševa uz šest skokova.

U ranije odigranom susretu Cibona je pobijedila Goricu sa 81-80 i izborila plasman u finale sa 2-0 u pobjedama.

Košarkaši Cibone su u prvom susretu polufinala HT Premijer lige u Draženovom domu svladali momčad Gorice rezultatom 84-74, a večeras u drugom dvoboju sa 81-80 izborivši plasman u finale 'dvokorakom'.

Bila je to dramatična utakmica koju je Cibona dobila u posljednjim sekundama susreta.

U posljednju minutu susreta ušlo se rezultatom 76-75 za domaćina, no Cibona je serijom 4-0 došla do vodstva 79-76 19 sekundi prije kraja. Međutim, domaćin je deset sekundi prije kraja tricom Mate Kalajdžića izjednačio na 79-79.

Cibona je izvela napad na Roka Prkačin koji je tri sekunde prije kraja zabio za 81-79. Toni Nakić je potom zaradio tehničku, pa je Gorica tri sekunde prije kraja dobila jedno slobodno bacanje koje je Karlo Uljarević pretvorio u 81-80. Gorici su ostale tri sekunde za koš i pobjedu, no Kalajdžić nije uspio.

Vukove su do pobjede predvodili sjajni Roko Prkačin sa 30 koševa i devet skokova, Mateo Drežnjak je zabio 14 koševa uz sedam asistencija, dok je Toni Nakić ubacio 11 koševa.

Kod domaćina najefikasniji su bili Marko Baković sa 15, Ante Mašić sa 14, te Borna Kapusta sa 11 koševa.