2. KOLO A-1 LIGE

Zadar osramotio Cibonu u Draženovu domu

26.03.2011 u 10:11

Košarkaši Zadra pobjedili su 'cibose' u njihovu domu s velikih plus 23 razlike (80:57)

Nakon sramotnog poraza od Borika sa 23 razlike, Cibona je poraz s istovjetnom razlikom doživjela i od Zadra, s time što je to večeras bilo u domaćoj dvorani. Cibona je Grdovićevoj momčadi parirala tek u prvoj četvrtini, koja je i završila 20:20. Nakon toga sve je bilo na strani gostiju, a utakmicu su prelomili u trećem dijelu.

Cibona je tada prvi koš zabila tek nakon pet minuta igre, dok su gosti u tom periodu ubacili čak 23 koša, otišavši na velikih plus 20 (61:41). Ni u zadnjoj četvrtini 'vukovi' nisu pokazali ništa, što su Zadrani objeručke prihvatili i dotukli Cibonu, koja je na kraju u svlačionicu otišla s minus 23 (57:80; 20:20, 14:18, 7:23, 16:19).

Zadrane su do prve pobjede u ovom natjecanju predvodili Marko Car sa 24 i Brandon Brown sa 20 koševa, dok je najučinkovitiji u sastavu Cibone, bio Bojan Bogdanović sa 16 poena. Cibona nakon dva kola u A-1 ligi ima oba poraza te će imati velikih problema s prolaskom u play-off domaćeg natjecanja. Sramota za nekad veliki klub.

Ostale utakmice 2. kola na rasporedu su u subotu, a igraju: Zabok - Zagreb CO, Alkar - Split, Borik-Puntamika - Cedevita.