TAKO JE MORALO BITI

Zabio svoj prvi pogodak u Ligi prvaka, a poslije utakmice od obitelji saznao tužnu vijest: 'Preminuo je samo par minuta poslije gola...'

Nogometaš Manchester Cityja Nathan Ake rekao je danas da mu je otac preminuo samo nekoliko minuta nakon što je 26-godišnji nogometaš postigao svoj prvi gol u Ligi prvaka

City je u srijedu na svom terenu pobijedio Leipzig sa 6:3, a Ake je svoj prvi pogodak postigao u najelitnijem europskom natjecanju postigao je u 16. minuti.

U objavi na društvenim mrežama Ake je rekao da mu je otac Moses umro te večeri.

'Nakon teškog razdoblja, jučer sam postigao prvi gol u Ligi prvaka, a samo nekoliko minuta kasnije moj jako bolesni otac je umro mirno, u nazočnosti moje majke i brata. Možda je tako trebalo biti, uvijek je bio ponosan i sretan kad me gledao kako igram', naveo je Ake.

Nizozemac je karijeru započeo u Chelseaju, a u City je došao prošlog ljeta iz Bournemoutha. Za reprezentaciju Nizozemske odigrao je 22 utakmice i postigao dva gola.

• +5
Manchester City - RB Leipzig, 1. kolo Lige prvaka, 2021/22. Izvor: EPA / Autor: Andrew Yates