BUNDESLIGA

Wolfsburg na krilima Džeke do remija u Bremenu

28.11.2009 u 18:26

U 14. kolu nogometnog prvenstva Njemačke vodeći Werder je na domaćem terenu protiv aktualnog prvaka Wolfsburga odigrao neodlučeno 2:2

Wolfsburg je vodio 1:0 i 2:1, ali Werder je u sudačkoj nadoknadi uspio poravnati na 2:2. Dvostruki strijelac za Wolfsburg bio je reprezentativac BiH Edin Džeko (42, 85), a pogotke za Werder postigli su Hugo Almeida (62) i Mertesacker (90+1).

Freiburg je upisao važnu pobjedu na gostovanju kod Nürnberga 1:0 pogotkom Reisingera (12). Hrvatski nogometaš Ivica Banović odigrao je cijeli susret za pobjedničku momčad.

Hoffenheim je kod kuće izgubio od Borussije Dortmund 1:2. Strijelac za Hoffenheim bio je Ba (49), a golove za Borussiju zabili su Blasczykowski (3) i Sahin (79-11m). Hrvatski reprezentativac Josip Šimunić odigrao je svih 90 minuta za Hoffenheim, te je zaradio žuti karton.

U 14. kolu nogometnog prvenstva Njemačke Borussia Mönchengladbach je na domaćem terenu pobijedila Schalke 1-0, a strijelac pobjedničkog gola bio Marco Reus u 5. minuti.

Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić odigrao je prvo poluvrijeme za Schalke.