NBA LIGA

Wizardsi iščupali pobjedu protiv Sixersa

25.11.2009 u 10:10

U sinoć odigranim utakmicama u NBA ligi Lakersi su nanijeli novi poraz New York Knicksima, a najzanimljivije je bilo u Washingtonu gdje su domaći Wizardi jedva pobijedili Philadelphiju

Los Angeles Lakersi dominirali su u utorak nad New York Knicksima tri četvrtine prije nego što su izgubili veći dio svoje prednosti, da bi na kraju ipak stigli do pobjede od 100-90.

Kobe Bryant zabio je 34 koša za četvrtu uzastopnu pobjedu aktualnih prvaka NBA unatoč jadnoj zadnjoj četvrtini.

Španjolac Pau Gasol je imao 16 skokova i 11 pogodaka.

Knicksi su imali zaostatak od 25 koševa 9:19 minuta prije kraja, ali su uspjeli presjeći taj gubitak serijom od 11-0.

Nate Robinson i Wilson Chandler su svaki ubacili po 15 pogodaka za Knickse (3-11), koji su imali šut iz igre samo 39 posto, a 'nadskakani' su 60-36.

Cijela početka petorka Lakersa imala je dvoznamenkasti učinak, uključujući 17 pogodaka od Andrewa Bynuma i Rona Artesta.

Lakersi su 'ubacili u veću brzinu' u trećoj četvrtini kada su ostvarili vodstvo od 76-52. Bryant je u trećoj četvrtini ubacio 13 koševa, a utakmicu je završio s pet skokova i tri ukradene lopte.
New York je izgubio pet zadnjih utakmica od Lakersa.

U Washingtonu su Wizardsi ostali bez svog vlasnika, ali su mu počast odali na najbolji mogući način - pobjedom nad Philadelphia 76ersima.

Antawn Jamison je postigao 32 pogotka uz 14 skokova za tijesnu pobjedu Wizardsa nad Philadelphia 76ers-ima od 108-107.

Pobjeda je ostvarena samo nekoliko sati nakon što je Abe Pollin, koji je bio vlasnik Wizardsa 46 godina, preminuo u 85. godini života.

'Bilo nam je teško, ali znali smo da bi Pollin htio da dođemo i odigramo na najbolji mogući način', kazao je Jamison.

Nick Young postigao je 20 pogodaka, Gilbert Arenas je dodao 17, a Andray Blatche je završio utakmicu sa 14 koševa.

Wizardsi su imali vodstvo od 15 koševa u trećoj četvrtini međutim ona se istopila. Louis Williams, koji je zabio svojih deset koševa u zadnjih 3:13 minute, pogodio je polaganje za približavanje Sixersa na 108-107 40 sekundi do kraja.

Ukradena lopta Arenasa 28 sekundi prije kraja dala je loptu opet Sixersima, a Williams je u zadnjoj sekundi pokušao pogoditi tricu i promašio.

Williams je zabio 26 koševa, Thaddeus Young 23 za Philadelphiu kojoj je ovo treći poraz zaredom.